נחתמה עסקת רכש המטוסים האזרחיים הגדולה בהיסטוריה

יצרנית המטוסים האירופאית איירבוס מפרסמת שבמסגרת הסלון האווירי המתקיים בדובאי סגרה עסקה מול חברת ההשקעות אינדיגו פרטרנרס למכירת מטוסים בכ50 מיליארד דולרים.

איירבוס A380 צילום shutterstock

חברת איירבוס האירופאית שהיא אחת משני החברות הגדולות בעולם ליצור מטוסים אזרחיים בנוסף לבואינג האמריקאית מדווחת היום כי במסגרת הסלון האווירי המתקיים בדובאי היא סגרה עסקה עם קרן ההשקעות האמריקאית אינדיגו פרטנרס למכירת מטוסים בשווי של כ50 מיליארד דולרים.

מדובר בעסקה הגדולה בהסטוריה של הענף בהיקפה הכלכלי. העסקה תכלול 273 מטוסי A320 ובנוסף 175 מטוסי A321 שהם גדולים יותר. המטוסים אמורים לשמש את הוכשת בחברות התעופה שבבעלותה, ביניהם פרונטיר איירליינס, וולאריס ממקסיקו, וויז אייר האירופית ואפסטארט ג’טסמארט שהחלה לפעול בסין לפני שנה.

העסקה מגיעה בהמשך לעסקה גדולה שעשתה החברה המתחרה בואינג בתחילת השבוע גם היא באותו סלון אווירי מול חברת אמירייטרס של איחוד האמירויות שרכשה 40 מטוסי בואינג 787-10 שהוא דגם גדול של הדרימליינר המפורסם תמורת 15 מיליארד דולר. והיא מחזירה את איירבוס לתמונה לאחר שפיגרה בתחרות ומציבה ראותה שוב כמתחרה ראויה.

ג’ון ליהי, שעמד בראש חטיבת המכירות של איירבוס בעשורים האחרונים והוביל אותה למה שהיא כיום הגיב לעסקה “זה משמח במיוחד כי המכירה מגיעה מצד קבוצה של אנשים מנוסים בתחום התעופה, שמכירים את המוצרים שלנו”.

מניות חברת איירבוס החלו בעליה ניכרת בעקבות העסקה.

side

כתיבת תגובה