רפורמת הניידות בקומות הכשרות: בעוד שלשה חודשים

עם תחילת הרפורמה, תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים | במשרד התקשורת צופים כי יקומו גופי סינון ונותני כשרות נוספים, עד לתאריך תחילת הרפורמה | מקלב: "זה מאבק של כלל הציבור החרדי.שר התקשורת מתערב היום בדבר זה ומחר חברי הממשלה יתערבו בשאר הדברים"

טלפון כשר | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל, החליט היום (א') לאפשר ניידות מלאה בשירות "קו כשר" ולהגביר את התחרות בשוק הסלולר הכשר. "לאחר הליך שימוע שהתקיים במשרד התקשורת החליט השר לאפשר ניידות מלאה בין תכניות סלולר שונות ובין חברות סלולר שונות באופן חופשי גם למנויי שירות קו כשר".

הרפורמה שתיכנס לתוקף 31.7.2022, תאפשר לכל מנוי לעבור מהקומה הכשרה או להישאר בה לפי בחירתו.

250/200 סייד בר + קובייה

הנדל הכריז מיד עם כניסתו לתפקיד על כוונתו לבצע זאת, אלא שבדרך, אולי משום החובה המקצועית ואולי כדי לכסות את ההחלטה בכסות משפטית, בוצעו מספר תהליכים "אובייקטיביים" כביכול.

לפי הודעת משרד התקשורת, המשרד צופה כי "פתיחת שוק הסלולר החרדי לתחרות תעודד חברות להציע שירותים במחירים תחרותיים לצרכן החרדי וגם תעודד הקמת גופי כשרות נוספים שיגדילו את המגוון שיעמוד לרשות הצרכן".

את ההחלטה עם עיקרי תשובות המשרד לשימוע ניתן למצוא כאן.

ח"כ אורי מקלב אמר היום, כי "החלטת שר התקשורת מהווה פגיעה קשה בציבור ענק העושה זאת מבחירה. זו אינה התערבות מקצועית אלא החלטה רודנית לחברי קבוצה איכותית ואחראית כיצד לנהוג. מדובר בקבוצה יוקרתית, בה החברים משתמשים אך ורק בטלפון מוגן, ושר התקשורת – רודני ואגרסיבי ככל שיהיה אינו יכול לקבוע עבור חברי הקבוצה הערכית את כללי החברות בה. מי שרואה את הודעת שר התקשורת רואה כי אילו מילים שאין מאחוריהם דבר. בעודו מדבר על חופש הבחירה, הוא זה שמונע מקבוצה את חופש הבחירה. זהו דבר תקדימי מאוד.

Inner article

"בעוד משרדו כושל בתחומים רבים, אזורים שלמים ללא קליטה סלולרית, אין שירות לאזרח והשר אינו מטפל בכך – מצא לו להיות 'גיבור' על הציבור החרדי כדי להראות 'עשייה' כביכול תוך פופוליזם זול שמאחוריו רק יהירות ושחצנות. מאבק זה של כלל הציבור החרדי הוא גם עקרוני, היות ושר התקשורת מתערב היום בדבר זה ומחר חברי הממשלה יתערבו בשאר הדברים, כמו בחינוך ובעוד נושאים, דבר שאין מסוכן ממנו".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה