רשות הגז תסייע בעשרות מיליונים למפעלים שיתחברו לגז

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה ורשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והתשתיות מזמינות אתכם לקבל סיוע בחיבור והסבה למערכות גז טבעי בתקציב של 25 מיליון ₪ | עד כה אושרו במסלול זה 203 תכניות להסבה של מפעלים בכל רחבי הארץ בתקציב מאושר של כ-124 מיליון ₪; המסלול פתוח להגשות עד ל-28.9

אסדת הגז לוויתן | צילום אילוסטרציה: גרשון אלינסון, פלאש 90

צעד נוסף בדרך לחיבור מפעלים וצרכנים לרשת חלוקת הגז הטבעי: רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והתשתיות והרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה, יוצאות במסלול ייחודי לסיוע במימון עלויות החיבור למערכת חלוקת גז טבעי ובעלויות הסבת מערכות פנימיות של מתקני הצרכנים לשימוש בגז טבעי.

המעבר לשימוש בגז הטבעי בתעשייה ובחקלאות יחליף שימוש בדלקים מזהמים כמו מזוט וסולר, יאפשר את המשך הפחתת זיהום האוויר בצורה משמעותית ויגרום לתושבי הסביבה לנשום אוויר נקי ובריא יותר. כמו כן, המענקים יתרמו להוזלת מחירי האנרגיה, הגברת התחרותיות של התעשייה הישראלית, הפחתת פליטת גזי חממה, וכתוצאה מכך, שיפור סביבתי ובריאותי.

250/200 סייד בר + קובייה

צעד זה יוצא לפועל בזכות שיתוף פעולה בין שני המשרדים, כך שרשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והתשתיות מעמידה את התקציב, בעוד שהרשות להשקעות הון במשרד הכלכלה מעמידה את הידע והניסיון המקצועי שלה בניהול מסלולים ובתמיכה בתעשייה. מסלול הסיוע מיועד לעודד חיבור של צרכני גז טבעי שהצריכה שלהם תהיה בין מאה אלף ל-4 מיליון מ"ק גז טבעי לרשת חלוקת הגז הטבעי, לרבות צרכנים מרוחקים (להלן: "צרכן מרוחק"), וזאת באמצעות מתן תמריץ למתחברים לרשת הגז הטבעי.

על מסלול הסיוע לעידוד חיבור לגז טבעי:

  • הסיוע יינתן לצרכני גפ"מ, סולר או מזוט אשר צריכת הגז הטבעי השנתי הצפויה שלהם הינה כלהלן:

             צרכני מזוט , גפ"מ ,סולר  – בין 100,000 מ"ק ל- 4,000,000 מ"ק.

  • צרכן המקים מתקן קוגנרציה או מפעיל מתקן קוגנרציה יכולים לגשת למסלול בהתאם לכלים המפורטים בהוראה ובתנאי שהצרכן יסב לפחות 70% מצריכת הדלקים הנוכחית שלו לצריכת חשמל או/ו לאנרגיה טרמית או/ו לגז טבעי.
  • סכום הסיוע יהיה עד 80% מעלויות ההתחברות וההסבה ובהתאם לסוג הצרכן והיקף הצריכה הצפוי.

על מבקשי הסיוע לעמוד בתנאים הבאים:

  • היותו של מבקש הסיוע צרכן גז טבעי וקיומו של הסכם חתום בין הצרכן ובין בעל הרישיון לחלוקת הגז הטבעי באזור החלוקה.
  • ראוי להדגיש, כי לא יינתן סיוע במסגרת הוראת מנכ"ל זו עבור הוצאות מוכרות שבגינן כבר ניתן סיוע על-ידי גורם ממשלתי כלשהו.

870/135 ליינר ארטקל

שלמה אטיאס, מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה: "הרשות להשקעות שמה לה ליעד לקדם את הצמיחה בכלכלת ישראל באמצעות חלוקת תמריצים מושכלת להאצת הצמיחה במשק. אנחנו מבינים היום את התועלת הכלכלית והסביבתית הצפויה למשק מהחלפת דלקים בגז טבעי וכן בצורך בקידום סביבה ירוקה יותר גם בתעשייה – על כן אנחנו שמחים לשתף פעולה עם רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה ולהעניק עד 25 מיליון שקלים לתעשיינים שירימו את הכפפה ויתחברו למערכות הגז הטבעי".

משה גראזי מנהל רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והתשתיות: "מדובר במהלך נוסף שמקדמת רשות הגז הטבעי לעידוד השימוש בגז טבעי במפעלי תעשייה והסקטורים השונים, זאת לצד פישוט הרגולציה. צעד זה יתרום לגידול הפריון והתחרותיות של המשק הישראלי, יאפשר את המשך הפחתת זיהום האוויר בצורה משמעותית ויגרום לתושבי הסביבה לנשום אוויר נקי ובריא יותר".

Inner 620/130

כתיבת תגובה