רשות המסים רצתה לנבור בחשבונות הבנק שלכם, מי התנגד?

במסגרת הפרק הפיננסי בחוק ההסדרים ביקש משרד האוצר – באמצעות רשות המסים – להביא להעמקת גבייה | השיטה: גישה מלאה לחשבונות הבנק של האזרחים כדי שהרשות תוכל לתשאל אותם על תנועות כספיות בהם | הרשות להגנת הפרטיות מפרסמת את עמדתה בנושא

בנק הפועלים | צילום אילוסטרציה: verbaska, שאטרסטוק

חוק ההסדרים המוצמד לתקציב המדינה הוא השיטה הידועה של פקידי האוצר להעביר באופן מזורז גזירות תקציביות שאיפשרו את מימון תקציב המדינה. אלא שהפעם, עמדת הרשות להגנת הפרטיות לתזכיר חוק העמקת גביית המיסים והגברת האכיפה המקודם במסגרת חוק ההסדרים – מפקפק ביכולת של העמקת הגבייה באמצעות חדירה לחשבונות הבנק של האזרחים, ופלישה לפרטיותם הפיננסית – רק כדי להעמיק את הגבייה ממסים והתחקות אחר הון שחור.

“לעמדת הרשות”, נכתב בנייר העמדה שפורסם, “המנגנון המוצע אשר יעניק לרשות המיסים סמכות לדרוש ולקבל מידע אישי רגיש ביותר בנוגע לתנועות בחשבון הבנק של כל תושב במדינת ישראל המנהל חשבון בנק, פוגע פגיעה קשה ובמובנים רבים חסרת תקדים בפרטיותו של הציבור הישראלי כולו, וקיים ספק ממשי באשר למידתיות החוק המוצע.

250/200 סייד בר + קובייה

 “מתן אפשרות לרשות המיסים לדרוש ולקבל מידע על התנועות בחשבון הבנק של אנשים פרטיים ונורמטיביים, שכלל אינם חבים בחובת דיווח לרשות המיסים ואף לא נחשדו בהעלמת מס, היא פגיעה קשה ביותר בפרטיות, ללא חשד וללא צורך בהצדקה קונקרטית ביחס למי שהמידע לגביו התבקש.

 “לעמדת הרשות, מדובר אף בהסדר תקדימי שמאפשר לרשות אכיפה לקבל מידע על קבוצות שלמות באוכלוסייה, ללא כל חשד קונקרטי נגדן, אך ורק על בסיס קיומן של ‘תופעות חשודות’ “.

 על רקע דברים אלו בין היתר, וכפי שניתן לראות בנייר העמדה המלא, הרשות מתנגדת להצעת החוק.

מומלץ עבורך

17 תגובות ל: "רשות המסים רצתה לנבור בחשבונות הבנק שלכם, מי התנגד?"

 1. אני מןכן בתנאי שיתנו לי לנבור בחשבונות של משפחת ליברמן בצורה חופשי.

 2. רשות המיסים רוצה להעמיק את הגביה ? יופי לה..רק עכשיו שיחררו מהכלא כאלו שהיו חייבים הון ולא החזירו רבע ממה שסברו שהעלימו….מה רוצים פה ? מדענת מישטרה חשוכה ? מיום ליום המדינה הזאת נהית מגעילה יותר ויותר….

 3. כולל חשבון של ביבי , תשובה, פוליטיקאים, שוטרים ?

 4. עריית קריית גת עיקלה לי כסף מהחשבון בגלל שלא הצלחתי לשלם ארנונה איזה חודש לא היה לי מספיק כסף

 5. וואלה . אני מוכן ומזומן לפתוח בפניהם כל חשבון אשר ירצו . שיראו לאיזה גרעונות הם מביאים את האנשים . וואלה אני לא שותה לא מעשן. לא משחק סנוקר . לא מהמר . ולא כל דבר אשר מבזבז כסף כך סתם . בקושי קונה ביגוד . ואין לי שקל לפלאפל . אגב אני עצמאי קטן . שיבואו אני מזמין אותם שיראו כמה כסף הם גונבים ממני . .. על מה הם מדברים . אני חותם עכשיו שיבואו ..

 6. הגיע הזמן שהאמונים על הגנת הפרטיות יתנגדו לפגיעה בפרטיות. רק חבל שזה נעשה כל כך מאוחר !!!
  מה עם נושא הגבלת המזומנים ? נסיעות רק באמצעות כרטיס אלקטרוני, תעודות ביומטריות, מאגרי אשראי, מצלמות במקום העבודה, מצלמות בכל רחבי הערים, ועוד ועוד דוגמאות שמשמידות לחלוטין את הפרטיות של כולנו.

 7. זה עוד חלק מהאג’נדה 21 שיוצא לפועל , שליטה מלאה על חיי האזרחים ושליטה על מקורות הפרנסה והכסף שלהם . ליברמן מקבל הוראות מגבוה כך גם בנט !! אנחנו נשלטים איבדנו את החופש שלנו כבר שהסכמנו להתחסן והסכמנו לתווים מטופשים שנועדו להכניס אותנו לסדר ושליטה ולא מעבר לזה

 8. אירן זה פה, עצם הרעיון האוילי מחייב את פיטוריהם של היוזמים, יש גבול למה שהשלטון מרשה לעצמו.

 9. צודקים יש לי מכיר שחי מהבטחת הכנסה ללא פנסיה אבל בבנק יש לו כמה מיליונים עד הבן

 10. מרגיש כאילו מיום ליום הדמוקרטיה בורחת לה מהמדינה שלנו והמפתיע הוא שזה קורה דווקא בחסות מפלגות שמאל..

 11. במקום לנבור לכולנו בחשבונות. שהעשירים יתחילו לשלם מיסים על עשרות דירות מושכרות. שהחברות שגוזלות משאבי המדינה ישלמו מיסים!

 12. צודק מאה אחוז גם אני חושב ככה

 13. רשות המיסים תיכנס לחשבונות של העניים
  היא לא תיכנס לחשבונות של העולם התחתון ושל החכי”ים
  החוקים של דוברמן פוגעים רק בעניים .

 14. הם יודעים יותר טוב ממני מה קורה בחשבון בנק שלי.
  אז שלא יספרו לנו שקרים.

 15. אין להם שום עניין בהעמקת הגביה, אלא במעקב אחרי מי שבא להם. דיווחתי על מעלימי מס, אמרו לי תודה רבה ולא חקרו בכלל. אח”כ חוקר במס הכנסה שהכרתי אמר לי שאין להן שום עניין במעלימים קטנים (מיליונים בודדים) והדיווח שלי לא מעניין.

 16. רשות המיסים אינה מספיקה לעשות את כל שמוטל עליה ומשחררת / מוותרת לגנבים גדולים על החובות . מדוע להטיל עליה עוד משימות עליהן אנחנו נשלם ( תוספת לשכות, פקידים , משרדים … )

 17. איפה הכסף ששטיניץ ונתניה שהבטיחו מלירדים מהכנסות הגז תקחו משם את הכסף וחוץ מזה שהאוצר יגלה כמה כסף יש להם שלא מדווח לאזרחים בבקשה באו נראה אותכם גיבורים על חלשים מגעילים שכמותכם תמיד חיפשתם את המסכנים ולא את הטייפונים והשיאים והמיליונרים והעבריים כי למה כי אתם פחדנים אפילו את הכסף שפיצית אותנו על ירידה ברווחים אתם מבקשים בחזרה בושה!!!עכשיו כולם צריכים להחזיר כסף אחרי שבזבזו אות בקומונה כי לא הייתה עבודה גועל נפש של מדינה

כתיבת תגובה