רשמית: נפתלי רוזנברג הפך לאחד מבעלי השליטה ב’אל על’

חודשיים וחצי אחרי שאחד היהודים העשירים ביותר בארצות הברית, הפך באופן רשמי לאזרח מדינת ישראל – המיליארדר קני רוזנברג הפך לבעל שליטה בחברת התעופה הגדולה בישראל • קני רוזנברג יכהן ככל הנראה כבעל שליטה לצד בנו, לאחר שכזכור מימן את רכישת אל על • לאחר השלמת קבלת האזרחות שלו, התקבל ההיתר לתהליך מהמדינה, המחזיקה במניות החברה

נפתלי (קני) רוזנברג | צילומסך מתוך סרטון יוטיוב של Centers Health Care

לאחר שלפני כחודשיים עלה ארצה, אתמול (ד’) הודיעה חברת אל על לבורסה כי איש העסקים קני (קנת’, נפתלי) רוזנברג יהפוך לבעל שליטה רשמי בחברה.

המיליארדר האמריקני קני רוזנברג ידוע כאחד היהודים העשירים בארה”ב, והינו אביו של אלי רוזנברג, הבעלים החדש של ‘אל על’. רוזנברג האב עלה בתחילת חודש מרץ לישראל, וצירופו כבעל שליטה בוצע באישור מדינת ישראל, המחזיקה בחלק ממניות החברה, לאחר שתהליך ההתאזרחות שלו הסתיים.

250/200 סייד בר + קובייה

כזכור, הרכישה של חברת התעופה הגדולה בישראל על ידי אלי רוזנברג, אברך בישיבת מיר עד לא מכבר ותושב ירושלים, תמורת כ-680 מיליון ש”ח – נעשתה בשל העובדה שעל פי החוק, על בעלי חברת תעופה ישראלית, חלה חובה להיות בעל אזרחות ישראלית. לכל היה ברור כי הוא מייצג את אביו, שמימן את הרכישה. עתה, קני יכהן ככל הנראה בדירקטוריון, לצד בנו.

שווי הונו של רוזנברג הוערך בעיתונות הכלכלית בארה”ב בכחצי מיליארד דולר, ויש הסבורים כי הונו מגיע אף ליותר מכך. את עיקר הונו עשה מעיסוקיו במרכזים רפואיים סיעודיים, ועסקי נדל”ן בארה”ב. ברשת מרכזי הבריאות שלו, שנמצאת בעיקר במדינת ניו יורק כלולות יותר מ-70 חברות, המעסיקות כ-35 אלף עובדים, המטפלים ביותר מחצי מיליון איש בשנה.

כזכור, הרכישה של איש העסקים החרדי, הובילה לביטול טיסות השכר של סאן דור, חברת הבת של ‘אל על’, שחדלה להפעיל טיסות בשבת. בכך הפכה ‘אל על’ כולה לשומרת שבת לפחות באופן פומבי ומוצהר.

לפי הודעת החברה המדינה אישרה לקני רוזנברג להפוך לבעל שליטה ב’אל על’ לאחר שהשלים את תהליך ההתאזרחות שלו בישראל, ויוכל להצטרף גם לדירקטוריון החברה. הבעלות תהיה באמצעות “כנפי נשרים תעופה” המחזיקה ב-42.9% כאשר, האב והבן, ירכשו ויחזיקו, באמצעות ‘כנפי נשרים’ מניות של החברה, בשיעור המקנה להם, או לאחד מהם, ולכנפי נשרים שליטה בחברה.

870/135 ליינר ארטקל

קני  רוזנברג מסר לתקשורת: “אני מודה על החלטת המדינה. מינוי הנהלה ודירקטוריון מנוסים אִפשרו לאל על להמשיך ולהיות חברת התעופה הלאומית של ישראל. השקענו באל על ממניעים ציוניים, אבל אנחנו גם מאמינים בהצלחתה העסקית. יש לנו הערכה עמוקה לעובדי החברה ומנהליה, ונסייע לאל על לממש את הפוטנציאל הגלום בה. החברה נוגעת לכל מי שישראל יקרה לו, מפרנסת במישרין ובעקיפין עשרות אלפי בתי אב בישראל, ואנו נעשה את כל הנדרש על מנת שהחברה תעלה על מסלול של צמיחה והמראה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה