רשמית: קופת 'עזר נישואין' של גור פועלת בדימונה

במסגרת מציאת פתרונות הדיור לזוגות הנישאים בחצר חסידות גור, בוחנת וועדת הדיור של החצר מזה תקופה את דימונה כאופציה לרכישת דירות מוזלות לחסידים • מכתב רשמי אוסר על החסידים לרכוש דירות בעיר הדרומית ללא אישור הוועדה ולא לשכור או להשכיר בה דירות

תכניות בינוי בדימונה | מקור הדמיה: משרד השיכון

עכשיו זה רשמי: הנהלת קופת 'עזר נישואין' של חסידי גור קיבלה את הסמכות מטעם החצר לפקח על מחירי הדיור בדימונה, זאת, במטרה לייעד את העיר להתיישבות של חסידי גור.

במסגרת המהלך, התפרסם עתה מכתב המודיע כי קופת 'בית ישראל' המיועדת ל'עזר נישואין', פועלת להתיישבות בעיר, וכי רכישת הדירות בעיר תיעשה אך ורק באישור הוועדה.

250/200 סייד בר + קובייה

בהודעה רשמית של קופת עזר נישואין של גור הנושאת את הכותרת "הודעה והבהרה", נאמר: "הננו לבשר כי לרווחת הציבור הוקמה ועדה לטיפול בענייני דימונה, בכדי לדאוג לכל הנדרש על הצד היותר טוב".

לאור זאת, כותבים חברי הנהלת הקופה, "ברצוננו להודיע ולהבהיר כי חל איסור מוחלט לרכוש דירות בדימונה שלא דרך הוועדה".

עוד נאמר בהודעה, כי "כמו כן, לא תתאפשר שכירת או השכרת דירות בדימונה כלל (פרט למקרים חריגים שיאושרו מטעם הוועדה)". סעיף זה נועד הן למנוע רכישת משקיעים שעלולים להגדיל את ההתעניינות בנדל"ן בעיר, והן משום שמשקיעים מעין אלה, עשויים להשכיר עתה את הדירות לשוכרים שונים ולטעון מאוחר יותר כי מחירי השכירות שקובעת הוועדה לכפופים להחלטותיה – נמוכים מדי מאלה שגבו מהשוכרים עד כה, ובכך יעלה שוק השכירות בעיר.

נציין כי גם בעבר, החל מלפני שני עשורים, זו הייתה השיטה שבה רכשו החסידים דירות בערד. לא נרכשו דירות אלא במחירים שקבעה הוועדה ובתיאום איתה, כשמאוחר יותר נוצר תור של רוכשים והוועדה וויסתה את הרכישות באופן שהשפעתן על ענף הנדל"ן תהיה בהורדת המחיר כלפי מטה.

ל'ביזנעס' נודע כי הנושא כולו הינו בשלבים ראשוניים וכי הבשורה לחסידים עתה היא, בכך שמעתה ואילך קופת 'עזר נישואין' קיבלה לידיה באופן רשמי את ניהול הוועדה שתפקח על מחירי הדיור בעיר. אך הדבר אינו מוכיח כי אכן נרכשו דירות בעיר באופן זה או אחר או שאכן המהלך ייצא לפועל בסופו של דבר. כעת, נועד המהלך למנוע עליית מחירים ולעדכן את החסידים על הצפי להתיישבות של זוגות צעירים מהחצר – בעיר.

Inner article

גורמים המעורים בנעשה בחצר העריכו, כי ייתכן ובהמשך תסייע הקופה לרוכשים, וכי כשם שהקופה מסייעת לרוכשים בערים ערד ובחצור הגלילית (במסגרת פרויקט 'לגור') במענקי רכישה לזוגות הצעירים, ובסיוע שכ"ד לדיירים בשנתם הראשונה – יתכן כי גם בדימונה תיטול הקופה, שנועדה להיות זרוע עזר הנישואין של החצר, את הפיקוח על המחירים ולכך יצטרפו גם המענקים, ההלוואות ועוד.

כזכור, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן שמלווה את ההתיישבות בערד שנים ארוכות, הכריז לפני למעלה משנתיים כי דימונה היא רק יעד אחד מתוך כמה. 'ביזנעס' מציין כי בין היתר נבחנו ע"י וועדת הדיור של החסידות גם דירות בבית שאן הצפונית ועוד.

בדימונה מתוכננות לקום שכונות חדשות בהיקפים גדולים למדי ביחס לעיר, וכמו"כ נבנו בה עשרות יח"ד בשנתיים האחרונות ואוכלסו עוד עשרות בתים חד קומתיים במסגרת מכרזים שונים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "רשמית: קופת 'עזר נישואין' של גור פועלת בדימונה"

 1. בנוף הגליל יש מלא דירות יד2 במחירים ממש זולים. וגם יש בעיר שכונה חרדית גדולה – הר יונה .

 2. צריך להקים בכל עיר ועיירה בארץ
  קהילות קטנות שעם הזמן יגדלו
  כך הפריסה תהיה ארצית ולא נקודתית
  מאילת עד רמת הגולן
  כל הארץ נקודות של קהילות
  יש כאלה שאוהבים שקט וחיים בקהילה קטנה
  ויש כאלה שאוהבים לחיות בקהילה גדולה
  לא צריך להגביל את הקהילות למקומות ספורים

כתיבת תגובה