רשתות המזון והשיווק: התייצבות בפדיון לצד ירידה

נתוני הפדיון של רשתות השיווק והמזון הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ומשמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית מגלים כי בעוד בקרב רשתות השיווק נשמרה יציבות, לאחר רבעון של עליות – ברשתות המזון הרבעון הנוכחי מוסיף ירידה של 12.9% על הירידה של הרבעון הקודם שעמדה על 12%

מדף מוצרי חלב. אילוסטרציה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמו היום (שלישי) את נתוני הפדיון (מכירות) של רשתות המזון והשיווק. מהנתונים של רשתות השיווק עולה כי בחודשים מאי – יולי 2021 (נתוני מגמה בחישוב שנתי) נשמרה היציבות (במחירים קבועים) בסך כל פדיון רשתות השיווק, לעומת עלייה של 4.9% (במחירים קבועים) בשלושת החודשים פברואר- אפריל 2021.

מנגד, בנתוני הפדיון של רשתות המזון, בחודשי מאי – יולי 2021 (נתוני מגמה בחישוב שנתי) נרשמה ירידה של 12.9% (במחירים קבועים), וזאת לאחר ירידה של 12% (במחירים קבועים) בחודשים פברואר – אפריל 2021.

250/200 סייד בר + קובייה

בלמ”ס ציינו כי נתוני הפדיון ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימה, כלי בית ותחת קטגוריית “שונות” נכללו מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים, ציוד משרדי ואופטיקה. ופדיון הרשתות המוגדרות כרשתות מזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

השינויים בערך המכירות ברשתות אלה אינם משקפים בהכרח את השינויים בערך המכירות של מוצרי צריכה בכלל המסחר הקמעוני. זאת, כאשר יש מעבר של קונים ממסגרת המסחר הקמעוני האחר למסגרת חנויות של רשתות השיווק הנחקרות, מסיבות שונות, למשל: פתיחת סניפים חדשים, רכישה של חנויות קיימות וסגירת סניפים.

הנתונים, הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית. נתונים אלה מקדימים בחודש את הנתונים של פדיון המסחר הקמעוני ממקורות מע”מ, המשמשים גם הם כאינדיקטור נוסף. לאור כך הדגישו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי הנתונים שמתפרסמים עתה הם ראשוניים ומבוססים על מידע מהרשתות המובילות. בהודעה שתפורסם בחודש הבא הנתון יתעדכן עם קבלת המידע מכל הרשתות הנחקרות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה