רשתות המזון רשמו עלייה של כ-3% בפדיון מחזור המכירות

נתוני מאי יולי של הלמ"ס מעודדים עבור הרשתות, ומלמדים על סל ההוצאות ההולך וגובר של הצרכן הישראלי, בעיקר בתחום המזון | רשתות המזון רשמו עלייה של 2.9% במאי-יולי 2022, שמצטרפת לעלייה שנרשמה בפברואר-אפריל | סך כל הרשתות שעוסקות בשיווק רשמו עלייה של 1.3% לאחר ירידה שרשמו בפברואר-אפריל

קונים יותר או פחות? לקוחות ביציאה מרכז קניות בו ממוקמים סניפי רשתות שיווק ומזון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הלמ"ס מפרסמת את נתוני הפדיון (מכירות) של רשתות השיווק בחודשים מאי- יולי 2022, מהם עולה כי בחודשים מאי – יולי 2022 (נתוני מגמה בחישוב שנתי) חלה עלייה של 1.3% (במחירים קבועים) בסך כל פדיון רשתות השיווק, לאחר ירידה של 0.3% (במחירים קבועים) בשלושת החודשים פברואר- אפריל 2022.

באותה עת חלה עלייה של 2.9% (במחירים קבועים) בפדיון של רשתות המזון, לאחר עלייה של 3.8% (במחירים קבועים) בחודשים פברואר – אפריל 2022.

חשוב לציין כי הנתונים המתפרסמים בהודעת הלמ"ס הם ראשוניים ומבוססים על מידע מהרשתות המובילות. בהודעה שתפורסם בחודש הבא הנתון יתעדכן עם קבלת המידע מכל הרשתות הנחקרות.

 השינויים בפדיון של רשתות השיווק באחוזים

פדיון רשתות השיווק מנוכה עונתיות

ינואר-יוני 2022

מנוכה עונתיות

ינואר – יולי 2022

מגמה בחישוב שנתי
פברואר-אפריל

2022

מגמה בחישוב שנתי
מאי- יולי

2022

סה"כ (לא כולל דלק) 1.5 1.4 0.3- 1.3
מזה:

מזון

3.7- 3.0- 3.8 2.9
טקסטיל והלבשה 20.1
מוצרים בני קיימא -3.0
 שונות (קוסמטיקה, אופטיקה ועוד) 8.3
דלק 7.8

נתוני הפדיון ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימה, כלי בית ו"שונות" – מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים, ציוד משרדי ואופטיקה.

פדיון הרשתות המוגדרות כרשתות מזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

Inner article

 

השינויים בערך המכירות ברשתות אלה אינם משקפים בהכרח את השינויים בערך המכירות של מוצרי צריכה בכלל המסחר הקמעוני. זאת, כאשר יש מעבר של קונים ממסגרת המסחר הקמעוני האחר למסגרת חנויות של רשתות השיווק הנחקרות, מסיבות שונות, למשל: פתיחת סניפים חדשים, רכישה של חנויות קיימות וסגירת סניפים.

הנתונים, הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית. נתונים אלה מקדימים בחודש את הנתונים של פדיון המסחר הקמעוני ממקורות מע"מ, המשמשים גם הם כאינדיקטור נוסף.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה