שביתה לא מוגבלת בזמן בבנק אוצר החייל

ועד העובדים הכריז כי מהבוקר כל סניפי הבנק יסגרו במחאה על המיזוג עם הבינלאומי • העובדים הכריזו: השביתה תארך עד שהנהלת הבנק תשוב לשולחן הדיונים לניהול משא ומתן שקוף

עובדי אוצר החייל מוחים על המיזוג עם הבינלאומי. סניף הבינלאומי | צילום: סרז' אטאל, פלאש 90

הוכרזה שביתה בלתי מוגבלת בזמן בבנק אוצר החייל. במקביל, 700 עובדי בנק אוצר החייל התכנסו במחאה על כישלון שיחות המיזוג.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

בשעות הבוקר התכנסו כלל עובדי בנק אוצר החייל לכנס מחאה על  כישלון שיחות המיזוג. כ- 700 עובדי הבנק מחו על ההחלטה החד צדדית של הנהלת הבנק הבינלאומי למזג ולבלוע אותם ללא כל התחשבות בדרישותיהם תוך ניהול משא ומתן שקרי, פוגעני וחסר תום-לב. מתוך כך, החליט ועד העובדי אוצר החייל כי החל מהיום, יוחרפו  העיצומים, סניפי הבנק יישארו סגורים עד להודעה חדשה.

במהלך הכינוס, נאמו יו”ר ועד עובדי בנק אוצר החייל, מזל בובליל, החשב הכללי לשעבר, פרופ’ ירון זליכה, נציג הסתדרות המעו”ף, עו”ד עדי זמיר, עו”ד בני כהן ויועץ התקשורת של ועד העובדים, עופר רוזנבאום. הדוברים קראו למקבלי ההחלטות ולהנהלת הבינלאומי כי המיזוג העתידי ישרת את ריכוזיות הענף ואת בעלי ההון ויפגע פגיעה אנושה בכיסו של הצרכן הישראלי.

יו”ר ועד העובדים, מזל בובליל: “אנחנו גאוות יחידה, אנחנו משפחה. אנחנו בסכסוך עבודה כבר מחודש מאי משום שאנו לא מוכנים שיזיזו אותנו כמו שק תפוחי אדמה מצד לצד. לא נרים ידיים ונמשיך לפעול לסיכול המיזוג. אנחנו לא נכנע להתנהגות הבריונית של הנהלת הבנק, יש לנו 1000 עובדים לדאוג להם ועוד עשרות אלפי לקוחות ברחבי הארץ. נמשיך להילחם ולדרוש את הזכויות שמגיעות לנו”.

החשב הכללי לשעבר, ראש ביה”ס לראיית חשבון בקריה האקדמית אונו, פרופ’ ירון זליכה: “מדיניות המיזוגים וסגירת הבנקים הקטנים והבינוניים של בנק ישראל היא מדיניות כושלת. המדיניות הזו גורמת נזק עצום למדינת ישראל ולאזרחים. בעוד 10 שנים שהנגידים יבינו את הנזק זה העצום שהם חוללו לחברה הישראלית. זו קבוצה קטנה שגורמת נזק כל כך גדול לקבוצה גדולה.

עורך הדין בני כהן המלווה את העובדים במאבקם, אמר כי “מה שהיה עם הבנק הבינלאומי זה לא משא ומתן, אלא ניסיון ללחוץ עלינו לקבל תכתיבים של ההנהלה. עד היום חשבנו שיהיה אפשר להגיע להסכם, אבל כנראה  שהצד השני רואה את זה כחולשה ורוצה לנצל את זה”.

בתום הכינוס, יצאו כל עובדי הבנק להפגנת ענק מול המטה המרכזי של הבנק הבינלאומי בשדרות רוטשילד בתל אביב בה קראו העובדים: “בינו בינו תתעורר, העובדים שלך שווים יותר”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה