קפצנו לשופינג באמריקה || שברולט טראוורס – (לא רק) חווית קניה

שברולט טראוורס הוא לא רק רכב אמריקאי, אלא גם מספק הצצה לדבר הכי חזק בתרבות האמריקאית: חווית קניה, שפע ומבחר | בין לבין בדקנו כמה מקומות ישיבה? שמירת ערך? כמה הוא שותה וכמה זה עולה

שברולט טראוורס | צילומים: יחיאל גרין ויצרן

"שברולט זה אמריקה בשבילי" היה הסלוגן של UMI, יבואן שברולט בשנות התשעים. נזכרתי בזה השבוע כשישבתי להעלות את רשמיי מנסיעת המבחן עם הטראוורס (שאני ממתין לנסיעת מבחן איתו כבר שנתיים). עברתי על המפרט הארוך שלו ושמתי לב למשהו מעניין שהצית את זכרוני עם אותה פרסומת.

אם יש מדד יופי בין אמריקה לאירופה, אז אירופה כנראה לוקחת את התחרות בקלות, אבל בכל הקשור לתרבות השופינג והשפע, את זה אי אפשר לקחת לאמריקאים, וזה תופס בכל מקום, בין אם מדובר בחנות עם אלפי זוגות נעליים או בקניית כוס קפה…

וזה גם הסיפור עם הטראוורס, הוא נמכר כל שנה בישראל במספרים צנועים, מאות יחידות בסה"כ אך זה לא מונע מהיבואן להציע אותו עם שבע רמות גימור! וזה משהו שלא תמצאו אצל שום יבואן ישראלי! ( קיה קרניבל למשל, ניתן להזמין רק עם שבעה מקומות ישיבה ושתי רמות גימור בלבד) ועד שלא סיימתי לכתוב, לא הפסיק אצלי הזמזום של הסלוגן "זה אמריקה בשבילי"…

אז הנה תעודת הזהות של שברולט טראוורס:

טראוורס הוא רכב פנאי בינוני בארה"ב, עם מרווח פנימי גדול ואבזור מכובד. ביחס לרכבי הפנאי הישראליים הוא ענק, אבל ביחס למיניוואנים גדולים, המרווח שלהם עדיף. ניתן לבחור בין שבעה או שמונה מקומות ישיבה. הוא הוצג בארה"ב בשנת 2017 וזכה למתיחת פנים בשנת 2022 שהפכה אותו למוחצן יותר, במיוחד בגרסת הRS- עם המראה הספורטיבי.

למבחן קיבלנו את גרסת RS  עם נגיעות ספורטיביות כמו כיתובים בשחור, מפלטי אגזוז כסופים וכיתובRS  באדום. הרכב הגיע בצבע שחור והוא נראה מרשים מאד גם מלפנים וגם מאחור, במיוחד בלילה עם תאורת הלד. הגרסה הזו עולה364,989  שקל.

טיפוס קל לתא הנהג מציג את תא הנוסעים: מרווח מאוד, כורסאות עור מחושמלות שמגיעות רק עם חימום ולא עם אוורור. רשימת האבזור גבוהה אבל לא מושלמת, והיא מתארכת ככל שהמחיר עולה. המושבים כהים ואת זה קצת פחות אהבתי, אך את הנדסת האנוש מאוד אהבתי, מסך מולטימדיה יש רק אחד והוא לא ענק במיוחד. לוח המחוונים אנלוגי. מאחורי מסך המולטימדיה יש תא נסתר שאהבתי וכמובן בקרת האקלים מגיעה עם פקדים נפרדים וניתנת לשליטה גם מהמסך.

יש גם רמקולים של BOSE, שני חלונות בגג הרכב שמגיעים עם כיסוי אמיתי אבל הוא מופעל ידנית… עוד משהו (שראינו בעבר בקדילאק): מראה אחורית עם תצוגת וידאו HD ממכרת.

השורה השנייה הגיעה עם צמד מושבי קפטן נוחים מאוד ובשורה השלישית יש שלשה מושבים גדולים. פתחי מיזוג יש בשלוש השורות. תא המטען הפתיע מאד בגודלו, 651 ליטר – משהו שלא זכרתי מהפעם הקודמת שנהגתי בטראוורס. פתיחת וסגירת תא המטען חשמלית כמובן.

קל לאהוב את המנוע החזק של הטראוורס. מדובר במנוע V6 בנפח 3.6 ליטרים עם הספק של 310 כ"ס ויחד עם תיבה אוטומטית בעלת 9 הילוכים מתקבלים ביצועים חזקים המוכרים ברכבים אמריקאים, צריכת הדלק גבוהה כצפוי, קצת יותר מ-7 ק"מ לליטר. יש גם חוגת מצבי נהיגה וברוב הזמן העדפתי לנסוע עם הנעה כפולה, זה מגביר מאד את אחיזת הכביש של הרכב ונותן תחושת בטחון.

מחירו נע בין 300,000 שקלים בגרסת הבסיס ל-400,000 שקלים לגרסה הבכירה, ובמסגרת ימי מכירות בחודש אפריל הוא הוצע בהנחה של 39,000 שקל. סעיף שמירת הערך מקבל ציון גבוה והוא נמכר לעיתים גם מעל מחיר המחירון.

מערכות של בטיחות אקטיבית – יש, אבל לא מעבר למה שמקובל והוא מקבל את הציון 5 מתוך 8 של משרד התחבורה. ברשימה יש מערכת אקטיבית למניעת סטייה מנתיב, מערכת זיהוי כלי רכב ב"שטח מת" מערכת בלימה אוטומטית בעת חירום ועוד. בקרת שיוט אדפטיבית לעומת זאת יש רק מרמת הגימור הרביעית ואילו מערכת בלימה אוטומטית בעת חירום או התראה על שכחת ילדים אין אפשרות כלל לקבל.

שורת סיכום: אמריקה, גודל, מרחב, ומקום להרבה שופינג בתא המטען.

כתיבת תגובה