שוב ישביתו את המשק? בר דוד ודובי אמיתי מתלבטים

לקראת העברת שלב צמצום עילת הסבירות ברפורמה המשפטית בקריאה שניה ושלישית מחר, צפויים יו"ר ההסתדרות ויו"ר נשיאות המגזר העסקי לקבל החלטה דרמטית אחר הצהריים | "הגשנו מתווה לרה"מ ולראשי האופוזיציה, הפערים ניתנים לגישור", הכריזו בר דוד ודובי אמיתי

אמנון בר דוד ודובי אמיתי | צילום: דוברות ההסתדרות

המתיחות גואה, השמאל מגייס את כל התותחים כדי לשמר את שלטונו באמצעות בתי המשפט והחלטות 'סבירות' בעיני השופטים או היועצים המשפטיים הכל-יכולים, ובימים האחרונים – לאחר שגייסו מאות מטייסי ומשרתי חיל האוויר הגיע תורם של משרתי המילואים משמאל להודיע כי לא יתייצבו במידה וייקראו, אם תעבור צמצום עילת הסבירות.

ביום חמישי נפגשו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי עם ראש הממשלה נתניהו. תוכן הפגישה לא פורסם באופן רשמי אך היום ניתן להתרשם כי השניים הגישו מתווה לנתניהו, שבמסגרתו תושג פשרה מול האופוזיציה שכזכור, פוצצה את הדיונים בבית הנשיא ולא קיבלה כל הצעת פשרה שהציגה הקואליציה.

אמש נועדו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, לדיון שארך שעות ארוכות, בבית ההסתדרות. בתום הדיון מסרו השניים: "נמשיך לעשות הכל כדי למנוע את הקרע והשיסוע בעם. אנו פועלים גם בשעות אלה אל מול כל הגורמים המעורבים, בניסיון להביא בשורה שתאחד את השורות. אין לנו מדינה אחרת ואנו רואים עין בעין את הסכנה הניצבת לביטחון המדינה.

"נמשיך להעמיד את עצמנו לכל מאמץ שיביא למניעת מלחמת אחים, ערב ט׳ באב. לא נהסס לפעול מתוך אחריות לביטחון ישראל ולשלמותה. על כולם, משני צדי המתרס, להבין כי אנחנו נמצאים בשעה היסטורית וקריטית לעתיד מדינתנו.

"בימים האחרונים הגשנו מתווה לראש הממשלה בנימין נתניהו, המוכר גם לראשי האופוזיציה, ועל פי הבנתנו – הפערים ניתנים לגישור.

"במידה והצדדים לא יגיעו לפתרון מוסכם על פי הצעתנו, נתכנס היום (ראשון) בשעה 16:00 לקבלת החלטות בדבר המשך הצעדים".

כתיבת תגובה