שכונת ‘נוה שמיר’ בבית שמש תהיה חרדית?

יותר משנה לאחר שפרסם ‘ביזנעס’ כי רוכשים רבים בשכונת ‘נוה שמיר’ שתקום בבית שמש הינם חרדים, התקיימה לאחרונה אסיפת זוכים בה הוכח כי חרדים רבים זכו במקום ב”דיור למשתכן”

נוה שמיר | הדמיה - משרד השיכון

יותר משנה לאחר חשיפת ‘ביזנעס’ כי רוכשים רבים בנוה שמיר בבית שמש הינם חרדים מתפרסמת היום ידיעה נוספת המאששת את הדברים.

בידיעה שפורסמה ב’המודיע’ חשף יעקב רייניץ, כי לפני כשבועיים התקיימה אסיפת זוכים ראשונה לזוכי מחיר למשתכן ברמת בית שמש ה’, שכונת ‘נוה שמיר’. הכינוס היה של חברת ‘פסגות זיו’ ועוררה עניין רב בקרב כלל הזוכים בהגרלות השונות ברמב”ש ה’ כמו גם בקרב שאר היזמים שזכו בקרקעות בשכונה.

250/200 סייד בר + קובייה

לפי הידיעה, הסיבה לכך היא בגלל אי הבהירות ששררה בשנה וחצי האחרונה לגבי זהות הזוכים בהגרלות בשכונה זו. מצד אחד, עיריית בית שמש יחד עם משרד השיכון הודיעו כי הם מייעדים את השכונה עבור הציבור הכללי, אבל מצד שני הציבור החרדי שסובל ממצוקת דיור קשה לא התעמק יותר מידי באותיות הקטנות של ההגרלה ונרשם לדירות ב’נוה שמיר’.

עוד נכתב, כי הקבלנים, כפי שמחייב החוק, לא יכלו לפרסם את שמות הזוכים ולנסות לשייך את הזוכים לפי השמות הפרטיים והמשפחה – האם הם שייכים לציבור הכללי או לציבור החרדי, וכולם נאלצו לחכות לכינוס הזוכים הראשון כדי לראות מי מגיע לאולם: חרדיים או חילוניים.

ובכן, מוסיף רייניץ, מתברר כי לפחות בהגרלה זו הרוב המוחץ משתייך לציבור החרדי וכמעט לא נראו חילוניים או דתיים בכינוס של ‘פסגות זיו’. בכל הדירות יש כיורים כפולים ומרפסות סוכה, מה שמאפשר לכל זוג חרדי להיכנס לדירה ללא כל בעיה.

העיתון מדגיש, כי מדובר בפרויקט שבו נמכרו 64 יח”ד במסגרת מחיר למשתכן ו 64 יח”ד נוספות צפויים להימכר במסגרת השוק החופשי, ולכן אי אפשר להגיד שמודבר בפרויקט שישנה את פני השכונה, אבל בהחלט מדובר במגמה שניתן להסיק שזו תמונת המצב, פלוס מינוס, גם אצל יזמים אחרים שזכו ב’נווה שמיר’.

Inner article

רייניץ אף מציין כי בשיחות שהיו לו עם מספר יזמים שזכו בקרקעות ב’נוה שמיר’ הם אומרים כי את הדירות בשוק החופשי הם משווקים לציבור החרדי, ורק לאחרונה נערך יריד דירות גדול בלונדון ועשרות משפחות חרדיות רכשו דירות בשכונה. כפי הנראה, האוכלוסייה שתתגורר ב’נווה שמיר’ תהיה זהה לאלו שמתגוררת כיום ברמת בית שמש א’, שמורכבת ממשפחות חרדיות וגם ממשפחות אמריקאיות שמשתייכות לציבור החרדי, אבל שולחים את ילדיהם ללמוד במוסדות המתאימים לצביון המשפחות שלהם.

לדבריו, נתונים אלו רק מוכיחים כי הניסיון המאולץ של משרד השיכון לכפות בכוח ולהכתיב צביון שכונה חילונית, דבר שלא נעשה בשום עיר אחרת בארץ, לא הצליח. מי שדחף לכך בשנתיים האחרונות היה שר השיכון לשעבר, יואב גלנט שעשה זאת לבקשת ראשי סניף הליכוד בבית שמש – אבל כאמור, הניסיון לא צלח. הציבור אמר את דברו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "שכונת ‘נוה שמיר’ בבית שמש תהיה חרדית?"

  1. עליזה בלוך שוב מאיימת שתטמון את ראשה בחול ותייעד את השכונה לחילונים בלבד אבל אני ועוד עשרות זוכים לא נוותר על הזכויות. שלנו 613‬[email protected]‬‏

  2. לפחות יהיה קאנטרי לחרדים

  3. 90 אחוז מהשכונה הם חרדים

כתיבת תגובה