שוהם ביזנס גייסה אג"ח בהיקף 100 מיליון שקל

אגרות החוב נושאות ריבית של 4.6% ומיועדות לגיוון והוזלת עלויות המימון, ולטיוב תיק האשראי • לאחרונה דיווחה שוהם על כניסת מור בית השקעות להשקעה בחברה, כמו גם על זינוק של 116% ברווח הנקי לשנת 2018

שוהם ביזנס

שוהם ביזנס (ת"א: שוהם), העוסקת במימון חוץ בנקאי, דיווחה על השלמה מוצלחת של גיוס אגרות חוב בהיקף כולל של 100 מיליון שקל הנושאות ריבית של 4.6%. החברה ממקדת את פעילותה בניכיון ממסרים דחויים מהמגזר העסקי, ופועלת באמצעות מערכת ניהול סיכונים קפדנית במטרה להקטין את הסיכון. מטה ההנהלה ממוקם בזיכרון יעקב, ובעל השליטה בה הוא אלי נידם, יזם בעל ניסיון רב שנים בתחומי המימון.

"בחודש האחרון השלמנו שני מהלכים אסטרטגיים", אמר אלי נידם, מנכ"ל שוהם ביזנס. "הראשון הוא כניסתו של מור בית השקעות – משקיע מוסדי מוביל, להשקעה בחברה, והשני הוא השלמה של גיוס אגרות חוב ראשון לחברה. באמצעות מהלכי מימון אלו, שוהם ביזנס היא חברה חזקה יותר אשר תוכל כעת למצות את היתרון התחרותי שלה במטרה להביא לרווחים ותזרים גבוהים מהעבר. כמו כן, בכוונת החברה, באמצעות ההון שלה והאמצעים הנזילים העומדים לרשותה, לפעול באופן מיידי להפחתת עלויות המימון וטיוב תיק האשראי. לאחר שנת שיא ב-2018, אנו פועלים ששנת 2019 תהיה אף טובה יותר".

שנת 2018 של שוהם ביזנס הסתיימה עם תוצאות שיא המשקפות צמיחה המשכית חזקה על רקע ההתרחבות בפעילותה העסקית של החברה. ההכנסות המימון השנתיות, נטו, עלו ב-88% ל-21 מיליון שקל והרווח הנקי עלה ב-116% ל-10.9 מיליון שקל.

כתיבת תגובה