שוחררו בתנאים מגבילים מבריחי כ-6 ק”ג מטבעות זהב

רק לפני כשלשה שבועות סוכלה הברחת מטבעות זהב באמצעות גלילים בנתב”ג – מדובאי | עתה, חמישה חשודים נעצרו בחשד להברחת מטבעות מאיסטנבול – במשקל כולל של 5.7 ק”ג זהב, לאחר שנתפסו ע”י עובדי המכס בשדה התעופה בן גוריון | שווי המטבעות: כ-1.8 מיליון שקל

חלק ממטבעות הזהב המוברחות | צילום: רשות המסים

חמישה חשודים, תושבי מזרח ירושלים, הובאו היום בפני בית משפט השלום בירושלים, בחשד להברחת מטבעות זהב בשווי 1.8 מיליון ₪ דרך נמל התעופה בן גוריון.

השופט עמיר שקד שחרר את החשודים בתנאים מגבילים.

מבקשת המעצר עולה, כי במחלקת חקירות מכס ומע”מ ירושלים בשיתוף יחידת הסמים ובודקי המכס נתב”ג מתנהלת חקירה כנגד החמישה, בחשד להברחת זהב לישראל.

על פי הבקשה, שתיים מהחשודות, אמאני גולאני ורוואן קוסאמי, נתפסו בשובן בטיסה מאיסטנבול לארץ כשעל גופן מוסלקות מטבעות זהב במשקל כולל של 5.7 ק”ג. שווי המטבעות המוברחות עומד על כ-1.8 מיליון ₪.

על פי החשד, סמיר גולאני, שהתלווה לנסיעתן, הוא זה שהפעיל את השתיים וניהל את ההברחה. עוד עולה מהבקשה כי לחשודים התלוו בני משפחה נוספים (סמיחה וחמדי גולאני) אשר על פי החשד לקחו חלק גם הם בהברחה ובהסלקת הזהב.

כזכור, לפני כשלשה שבועות נעצרה חוליית מבריחי מטבעות זהב אנגליות בשווי כ-2 מיליון שקלים, וחודש קודם לכן נעצר צעיר שניסה להבריח אונקיית זהב על גופו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה