שוקי בורשטיין, מנכ"ל 'מרכנתיל' ביקר במתחם 'ביזמקס'

מנכ"ל הבנק קיבל סקירה על פעילות ביזמקס ועל קרן ההלוואות שהקימה 'אחים גלובל' השותפה במיזם ביזמקס. לדבריו: פעילות זו מבטאת עבורי גם ערך חברתי–קהילתי, בכך שהיא תורמת ומסייעת לקידום כלכלי בציבור החרדי

בורשטיין מבקר בביזמקס. צילום: יח"צ

במסגרת שיתוף הפעולה אסטרטגי בין 'אחים גלובל' לבנק מרכנתיל הגיע שוקי בורשטיין, מנכ"ל הבנק, לביקור במתחם 'ביזמקס' בירושלים בו שותפה גם אחים גלובל.

במהלך הביקור קיבל בורשטיין סקירה נרחבת על פעילותה של קרן הלוואות ליזמים חרדים שהוקמה על ידי אחים גלובל שסיפרו על עשרות פניות מיזמים המבקשים ליהנות מתנאי ההלוואה בקרן. הקרן מעניקה הלוואות לצרכי השקעה ופיתוח עסקי, ואינה גובה דבר עבור תהליך ההלוואה וליווי הלווה.

להמחשה, בחודש האחרון אישרה הקרן ליזם חרדי ירושלמי המקים עסק בתחום המזון, הלוואה בסך של 150 אלף שקל דרך בנק מרכנתיל. לאחר שהיזם פנה לקרן, הוא הופגש עם מומחים פיננסיים שכתבו ביחד עמו תכנית עסקית מפורטת, כולל נתונים פיננסיים מפורטים וריאליים לשנים הראשונות לפעילות העסק. לאחר מכן הועברה הבקשה לבנק מרכנתיל וההלוואה אושרה בתנאים שלא ניתן להשיג גם בהלוואות בנקאיות בערבות מדינה.

הקרן אף מאפשרת ליזמים העומדים בתנאים לקבל הלוואה ללא צורך בגיוס ערבים, דבר חסר תקדים בהלוואות מסוג זה. הקרן מעניקה לבנק ערבות על אחוזים נכבדים מסך הלוואה ללא כל תמורה מצד הלווה, מה שמאפשר להוזיל למינימום את עלות הריבית.

בביקור השתתפו ראשי גם מנכ"ל 'בראשית' גדעון קופרמן, מנכ"ל 'ביזמקס', איציק קרומבי, מנהל מחוז ירושלים במרכנתיל שאול בביש, ומנהל סניף גאולה יאיר ברוכיאן.

בורשטיין הביע את התפעלותו מהאב העסקי-חברתי והתייחס לקרן ההלוואות באומרו כי מדובר בבשורה חשובה עבור היזם החרדי שזקוק להלוואה בנקאית להקמת עסק. "אני שמח ששיתוף הפעולה בינינו מסייע לעסקים חדשים לקום ולהתפתח קדימה. הפעילות עם אחים גלובל מבטאת עבורי גם ערך חברתי–קהילתי, בכך שהיא תורמת ומסייעת לפיתוח וקידום כלכלי בציבור החרדי", אמר בורשטיין.

כתיבת תגובה