שילוב החגים ובעיות האספקה: קצב מכירות הרכבים ירד

ספטמבר מסמן ירידה במספר המסירות יחסית לחודשים המקבילים בשנים הקודמות עם 13,272 מסירות | עיקר הירידות מגיעות מציי הרכב: 66% פחות מכירות לצי רכב, יחסית לממוצע של השנה. במקביל, החלק היחסי של רוכשים פרטיים עמד החודש על כמעט 61% מכלל המכירות, לעומת כ-50% בכל השנה

ייבוא כלי רכב | צילום: משה שי, פלאש 90

אחרי 8 חודשים ששברו כל שיא אפשרי בשוק המקומי, ספטמבר מסמן ירידה במספר המסירות יחסית לחודשים המקבילים בשנים הקודמות עם 13,272 מסירות, כך לפני ניתוח של אתר קארזון להשוואת מחירי רכבים.

מקור: קארזון
מקור: קארזון

בהשוואה של צי רכב מול רוכשים פרטיים, עיקר הירידות מגיעות מציי הרכב: 66% פחות מכירות לצי רכב, יחסית לממוצע של השנה. במקביל, החלק היחסי של רוכשים פרטיים עמד החודש על כמעט 61% מכלל המכירות, לעומת כ-50% בכל השנה.

מקור: קארזון

הדגמים המובילים לפרטיים

מקור: קארזון

יצרנים מובילים

מקור: קארזון

יבואנים מובילים

מקור: קארזון

מתודולגיה

הדוח הופק בעזרת מערכת CarzonePRO לעיבוד וניתוח נתוני שוק הרכב בישראל. המערכת מעבדת ומנתחת ומצליבה עשרות מקורות שונים הכוללים בין היתר את נתוני רישום רכבים ממשרד התחבורה. בדוח לפניכם, המונח מכירות רכבים חדשים בדוח מתאר את מספרי רישומי רכבים חדשים לתנועה. לעומת דוחות אחרים בענף הרכב, הדוח של קארזון מכיל את כלל פלחי השוק, ומשקף לראשונה מדדים חדשים דוגמת היבוא המקביל, מגמות מחירים, הנחות יבואנים, מכירות 0 קילומטר ועוד.

אודות קארזון

carzone.co.il הוקמה כדי להפוך את שוק הרכב בישראל לשקוף, הן לרוכשים והן לשחקנים מקצועיים בשוק. קארזון מציגה תמונת מצב מפורטת, יעילה ועדכנית בכל הקשור לקניית רכבים, ומסייעת בכך להתנהלות נכונה ולרכישה חכמה יותר.

הערה: המידע המוצג בדוח הינו מידע כללי בלבד שנאסף ועובד ממקורות פומביים שונים. המידע עלול להכיל שגיאות, ליקויים וחוסרים. אין במידע כדי להוות ייעוץ ו/או המלצה לרכב כלשהו. השימוש בדוח כפוף לתנאי השימוש באתר carzone.co.il

כתיבת תגובה