שים לב: סעיף ששווה עשרות אלפי ₪ לזוכי מחיר למשתכן  

בניגוד למצג שמציגים חלק מהקבלנים – לא רק שאפשר לערוך שינויים בהסכמים איתם, משרד הבינוי והשיכון מעודד אתכם לעשות את זה. כך תעשו את זה בצורה נכונה ותחסכו עשרות אלפי שקלים

ניתן ורצוי לבקש שינוי בתכניות הדירה shutterstock

“רוב הזוכים במחיר למשתכן לא יודעים את זה, אבל בנספח 6 ג’ לתנאי המכרזים וההסכמים עם הקבלנים כתוב במפורש שהרוכשים והקבלן יכולים לעשות שינויים בהסכם המכר”, כך לדברי עו”ד סער זיו המתמחה בנדל”ן עם ניסיון בתחום של מחיר למשתכן.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לדבריו, “הקבלנים אמנם שולחים את ההסכמים לחברת ית”ב לפני שהם שולחים אותם לזוכים, אבל האישור של ית”ב לא מקנה להם הגנה מפני תביעות של הרוכשים”.

“למעשה”, מדגיש עו”ד זיו, “בניגוד למצג שמציגים חלק מהקבלנים – לא רק שאפשר לערוך שינויים בהסכמים איתם, משרד הבינוי והשיכון מעודד אתכם לעשות את זה. אז בפעם הבאה שהקבלן אומר לכם שהוא לא יכול לשנות כלום בהסכם, מיד תשלפו את נספח 6 ג’ ותעמדו על הזכויות שלכם”.

זיו מגלה כי “למעשה, שינויים בהסכם, במפרט ובנספחים מתרחשים כל יום – החל משינוי הפיצוי המוסכם, הסרת השלטים של הקבלן, הסרת אנטנות סלולריות, הגבלת משך עבודות הפיתוח, ביטול חברת הניהול שתגבה דמי וועד בית יקרים מאוד, הוספת נקודות חשמל, גז ומים, הוספת דלתות, שדרוג ריצוף, הוספת הכנה לתריסים חשמליים בכל הדירה ועוד.

כך למשל, בפרויקט בראשון לציון שבונה החברה “צפריר וזוהר שרבט” – הזוכים הגישו התנגדות להקלה שקיבל הקבלן ובעקבות הידברות בין הצדדים, החליטו על הוספת חלונות בכל המטבחים בפרויקט, הגדלת שטח של אחד החדרים בדירות חמישה חדרים, ושיפור מערכת האוורור של השירותים

Inner article

בפרויקט אחר קיבלו הזוכים תוספת דלת עץ בממ”ד, שינוי לריצוף יוקרתי יותר, תוספת נקודות חשמל מים וגז, הכנה לתריסים חשמליים בכל הבית ועוד.

הלקח הוא פשוט: גם במחיר למשתכן יש פתח למו”מ עם הקבלנים, שכן בתנאי השוק של היום כבר לא כל כך פשוט לקבלן למכור דירות גם במחיר למשתכן. מה גם שהקבלן יודע שהוא ככל הנראה יצטרך למכור דירות גם למשפרי דיור – שדורשים סטנדרטים גבוהים יותר של מפרט. והכי חשוב, מסיים עו”ד זיו, “להיות מעורבים בהליך מול הקבלן כמה שיותר מהר – עוד בשלב התכנוני מול הוועדה המקומית”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה