שינויי שליטה ביבואנית המפסידה של פרארי ומזראטי

חברת סמל”ת המייבאת ארצה את רכבי פיאט, קרייזלר, סובארו, ג’יפ ועוד, תרכוש את כל מניות חברת UMI ב’אוטו איטליה’ ותהפוך בכך לבעלת השליטה היחידה • ירידה חדה במכירת רכבים שסמל”ת מייבאת ובמכירות הרכבים של ‘אוטו איטליה’

עליה במכירות ג'יפ | צילום: אתר רשמי

חברת ‘סמל”ת’ תרכוש מחברת UMI את 75 אחוזי השליטה במניות חברת ‘אוטו איטליה’ המייבאת לארץ את דגמי פרארי ומזראטי.

כיום מחזיקה ‘סמל”ת’ – המייבאת ארצה את דגמי פיאט, ג’יפ, קרייזלר, דודג’, אלפא, אבארט וסובארו – ב-25% ממניות ‘אוטו איטליה’.

250/200

ב-UMI אמורים לנשום לרווחה משום שעל פי ההערכה הזיכיון גרם לה להפסדים מידי שנה. מדגמי מזראטי לדוגמא, נמכרו מתחילת השנה רק 31 מכוניות – ירידה של כמעט 50% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

בנוסף לזאת, לא בטוח ש’סמל”ת’ עושה את עסקת חייה, גם משום שבסיכום שנת 2018 סבלו כמה מהחברות שהיא מייבאת מירידות חדות בהכנסות. כך לדוגמא, חלה ירידה במכירת רכבי ספורט איטלקיים שהיא מייבאת ארצה: 11.6% לאלפא רומיאו וירידה חדה מאוד של 34.5 אחוזים במכירות דגמי אבארט ב-2018. גם סובארו ספגה ירידה של 13.7%.

הירידה החדה במכירות אבארט רודפת אחרי ‘סמל”ת’ גם השנה: כך לדוגמא במכירות חודש יולי 2019 חלה ירידה של 26.1%במכירות דגמי החברה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ירידה של 21.9% נרשמה גם במסירות דגמי סובארו, ופיאט התרסקה בשיעור של 48% במכירות בחודש יולי. עם זאת חלה עלייה במכירת דגמי ג’יפ, אלפא וקרייזלר. קרייזלר מכרה בחודש זה 42 יחידות ממכונית המיני-וואן החדשה, פסיפיקה, שהחלה לייבא ארצה לפני קרוב לשנה.

מנכ”ל חברת ‘סמל”ת’ עומר לוי מסר: “אני רוצה להודות לקבוצת UMI על שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנים. פרארי ומזראטי הינם ממותגי הרכב הנחשקים ביותר בעולם וכחלק מה-DNA של ‘סמל”ת’ בייצוג מותגי רכב איטלקיים מובילים, השייכים לקבוצת FCA העולמית, מדובר במהלך טבעי ומתבקש לרכז בבית אחד את כלל מותגי הקבוצה. מהלך זה הינו המשך ישיר לאסטרטגית הצמיחה וההתרחבות של הקבוצה”.

‘אוטו איטליה’, תחת ניהולו של עמית איילון, תצטרף לחטיבת הפרימיום של ‘סמל”ת’ בניהולו של דני איטליאנו, אשר שימש עד לפני כשנה כמנכ”ל אוטו איטליה.

830/125

כתיבת תגובה