שיפוץ? אפשר לצמצם את הזמנים לשליש

איך להוציא את המקסימום מהשיפוץ הקרוב ולהימנע מהרפתקה יקרה • גל בכר, בעלים ומנהל חברת מטאור קונסטרוקשיין, המתמחה בבנייה מחדש והקמת עסקים ומשרדים בשליש מהזמן, מסביר כיצד עושים זאת

גל בכר | צילום: דורון לצטר

תהליך השיפוץ והבנייה מחדש עשוי להיות חוויה מהנה ומרגשת לקראת התחדשות העסק או הבית, ובאותה נשימה הוא יכול להפוך ל'מסע כומתה' עמוס בקשיים ומהמורות. קבלן שלא עומד בלוח הזמנים שסוכם מראש, שבועות של ייסורים ורעש, חריגה תקציבית ואינסוף בלת"מים שיגרמו לכם לעוגמת נפש וחרטה עמוקה על כל השדרוג הזה. כדי לשפץ לכם את מסע השיפוצים הזה ולהפוך אותו לכייף גדול ריכזנו עבורכם את מיטב הטיפים והשיטות למקסום עבודה בפרויקט הנד"לני הבא שלכם.

הכירו את שיטת המיקבול – Parallel Building

שיטת המיקבול היא שיטת בנייה מהירה המבוססת על חשיבה רוחבית שמקורה בסין והובאה לארץ ע"י חברת "מטאור קונסטרקשיין" – חברה העוסקת בבניה והקמת משרדים מחדש מא' עד ת' ('ריבילד' – בנייה מחדש). מדובר בשיטת בנייה רוחבית בה צוותי עבודה רבים עובדים במקביל בו זמנית, במקום שיטת השיפוץ הטורית בה צוותי עבודה מתחלפים באתר. הבסיס לשיטת המיקבול הוא בראש ובראשונה תכנית עבודה מדויקת ותכנון יעיל וחכם של תהליך הבנייה ברמה הכללית והיומיומית, כדי שכלל הצוותים יעבדו יחד ובמקביל מבלי להפריע אחד לשני. תכנית שכזו מאפשרת את עבודתם של הצוותים השונים באתר – צוותי הריסה, ריצוף, אלומיניום, זכוכית, בנייה, חשמל וצבע בצורה מסונכרנת ובסינרגיה מושלמת ומקצועית. וכך, שיטת המיקבול תחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש, ולראייה, בניה מחדש של משרד בגודל של 300 מ"ר שהיה אורך כחודש בשיטה הטורית, יארך כעשרה ימים לכל היותר בשיטת המיקבול.

250/200 סייד בר + קובייה

קופינג  – חיפוי במקום תיקון הקיים

קבלנים ובעלי מקצוע רבים ממהרים לתקן קירות או תקרות ע"י קילוף הטיח, צביעת הקירות עם אינספור שכבות מה שמאריך את עבודת השיפוצים וגורם לכאב ראש מיותר. דקה לפני שאתם מקלפים, מסיידים וצובעים את הקירות בשלבים רבים והמתנה מיותרת, כדאי להכיר את עולם הקופינג, שכבת כיסוי וחיפוי עליונה המשמשת לחיפוי חוץ ועשויה להיות מאבן טבעית, סינטטית או שיש והיא קלה ופשוטה לביצוע. בגישה זו, במקום לתקן את הקיים נעשה שימוש בקופינג לקירות שמביא לתוצאה של שכבה עליונה דקורטיבית כמו למשל: טפט, חיפוי דמוי עץ, חיפוי לוחות SHERA ומעניק מראה יוקרתי בהתאמה אישית ועוד אפשרויות רבות ומגוונות. וככה, שיטת הקופינג חוסכת לכם בזבוז זמן וכסף, עד כדי חיסכון של שליש מההוצאה.

הנמכת תקרה במקום שיפוץ מסיבי

רגע לפני שמורידים את הטיח מהתקרה הפגומה ומלאת הרטיבות, צובעים שכבות ונלחמים בטיח הרופף, כדאי להשתמש בהנמכת התקרה. כמובן שתחילה חובה לטפל קודם כל ברטיבות, אך מיד לאחר מכן ניתן לייצר הנמכת תקרה אקוסטית או מינרלית, תקרה אקוסטית מתאפיינת בבידוד רעשים ומעולה למשרדים וחללים גדולים. יש יתרונות רבים ומנצחים בשיטת הנמכת התקרה: ניתן להסתיר פגמים כמו תקרות עקומות, אפשר להעביר את כל תשתיות החשמל, מים, מיזוג, תקשורת מעל להנמכת התקרה ולייצר מראה אסתטי ונטול כבלים, תקרה מינרלית היא למעשה 'תקרה פריקה' המאפשרת שליטה מלאה בתשתיות מאחר והיא בנויה ממגשים נפרדים וניתן להגיע אליה ע"י סולם ולשנע נקודות חשמל וגופי תאורה למשל בקלות רבה. יתרון נוסף בהנמכת תקרה הוא שיש אינספור אופציות לצבע ולטקסטורה של מגשי התקרה – עץ, פולימרים, בד, פלסטיק והיא מייצרת קו נקי, מודרני ויפה וחוסכת זמן וכסף.

Inner article

חומרים קלים להרכבה

במקום לבחור בשיטות מסורתיות ומסורבלות בעבודת הבנייה והחידוש שלכם, כמו למשל ריצוף החלל או צביעת הקירות, ניתן לבחור בחומרים קלים ופשוטים להרכבה ולחסוך בזמן ובכסף. וככה במקום לרצף משרד של 200 מטר בשבוע ניתן פשוט לשים פרקט, חומרים דמויי פרקט, או לעשות החלקת רצפה בעבודה שתארך יום אחד בלבד. אותו הדין לגבי חיפוי קירות, במקום לטפל בקיר באינספור שכבות וזמן המתנה מיותר ניתן להשתמש למשל בחומרים פולימרים וחיפויים שונים כמו טפט ולייצר קיר דקורטיבי שיכול לשנות ולהשפיע על כל האווירה והאמירה של החלל ולשדרג את המשרד.

נוכחות תמידית בשטח

פיקוח ונוכחות תמידית של הקבלן ו/או מנהל הפרויקט בשטח הם תנאי הכרחי להצלחת הפרויקט במינימום זמן וכסף ובמיוחד כשמדובר בשיטת המיקבול, לפיה כמה צוותים עובדים באותו זמן באזורים שונים בחלל ובתיאום מוחלט. מנהל הפרויקט הוא זה שגורם לכל התזמורת הזו לנגן כהלכה ולעבודה לתקתק באופן יעיל ומדויק ולכן הוא חייב להיות נוכח על בסיס יומי כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה, שעומדים בזמנים ושבעלי המקצוע עובדים בסינרגיה מוחלטת ויודעים בדיוק מה המשימה היומית שלהם. ככה למשל, הוא ידאג שבמקביל להקמת הרצפה, צוותי החשמל והאינסטלציה יכניסו את התשתית לקירות, צוותי העבודה באתר יעבדו בתיאום מוחלט בשטח כדי לקבל את התוצאה המדויקת והרצויה.

אז אם במלאכת השיפוצים שלכם תקפידו על חמשת המ"מים שהוענקו לכם כאן, מובטחת לכם חווית שיפוצים מהירה יותר, זולה יותר ומספקת.

 

הכותב הוא בעלים ומנהל חברת מטאור קונסטרוקשיין

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה