היהלומים הוברחו מהמפעל של המיליארדר החרדי

הותר לפרסום: במהלך חקירה של ששה עצורים בפרשת הברחת יהלומים רחבת היקף התברר כי עובד של לב לבייב הבריח יהלומים בעת שעלה ארצה • עד מדינה גויס ע”י המשטרה ובקרוב צפויים מעצרים נוספים בחקירה, גם ברחבי העולם

העובד נעצר. לב לבייב | צילום: משה שי | פלאש 90

ידיעה מעודכנת: ששת החשודים שנעצרו במעורבות בהברחת יהלומים – לאחר שהמשטרה גייסה עד מדינה לחקירה – כוללים עובד של איש העסקים החרדי לב לבייב, שעבר אצלו במפעל היהלומים ברוסיה.

בביתו של העובד נמצאו מאות תעודות משלוח המעידות לכאורה על נתיב העלאת היהלומים המוברחים ארצה. העובד שב כתושב חוזר, והטמין בכבודתו יהלומים בהיקף עצום. לפי החשד, אלה נמכרו ללא דיווח לרשויות המס.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

כזכור, הבוקר (ב) דיווח ‘ביזנעס’ שישה בני אדם נעצרו היום לחקירה באזהרה, בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. אחר הצהריים יתקיים דיון בהארכת מעצר החשודים.

לאור הימצאותם של חשודים נוספים בפרשה בחו”ל, צפויים מעצרים נוספים, בארץ ובחו”ל. כרגע לא נראה כי גם לב לבייב יהיה בין הנחקרים האפשריים.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, יחידת חקירות מכס ומע”מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים, בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

על פי החשד, המעורבים תכננו והוציאו לפועל במשך כמה שנים הברחה של יהלומים לישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים וללא קיום חובת הדיווח לרשויות המוסמכות.

לפי הוראת בית משפט השלום בראשון לציון, הוצא צו איסור פרסום הכולל איסור חשיפת כל פרט שיכול להביא לזיהויו של עד המדינה או פרטי ההסכם שחתמה עימו המדינה.

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "היהלומים הוברחו מהמפעל של המיליארדר החרדי"

  1. https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=591154

    גם כאן המעורב זה מהמשפחה המוצלחת יש סיכוי שגם כאן מתנכלים נוכלים? ללבייב

  2. בראש הגנב בוער הכובע

כתיבת תגובה