שיתוף הפעולה של כאל עם שופרסל השתלם לה

כאל מסכמת את הרבעון הראשון לשנת 2018 עם הכנסות של 396 מיליון ₪ ורווח נקי של 29 מיליון ₪. ברבעון הראשון כאל רשמה צמיחה משמעותית בפרמטרים העסקיים המרכזיים בפעילותה ביחס לאשתקד

מנכל כאל היוצא דורון ספיר. קרדיט לצילום סיון פרג'

 

חברת כאל מסכמת את הרבעון הראשון של שנת 2018 עם רווח נקי של 29 מיליון ₪ לעומת 50 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של 41.6%, הנובע מההשקה של מועדון שופרסל, אשר הייתה מלווה בהוצאות תפעול וגיוס משמעותיות. ברבעון הראשון של 2018 עמדה התשואה להון על 7.1% לעומת 13.8% בתקופה המקבילה אשתקד.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

אולם בעקבות השותפות עם שופרסל ההכנסות ברבעון הראשון של השנה, הסתכמו ב-396 מיליון ₪ בהשוואה ל-361 מיליון ₪ אשתקד, גידול של כ-10%. גם מחזור העסקאות בכרטיסי כאל בכ-14%.כאל רשמה גידול של כ-19% במספר הכרטיסים, וגידול של כ-15% בתיק האשראי הצרכני.

דורון ספיר, מנכ”ל כאל, אמר כי “להשקה המוצלחת של מועדון שופרסל הייתה השפעה מהותית על תוצאות הרבעון. מצד אחד שיפור חד בפרמטרים העסקיים ומצד שני גידול משמעותי בהוצאות המהוות השקעה במנוע צמיחה. אנו מרוצים מאוד מהשותפות והסינרגיה עם הנהלת שופרסל, ומקצב ההתפתחות של המועדון החדש, אשר ברבעון הראשון של השנה הגיע לכ-300 אלף לקוחות. בנוסף, אנו ממשיכים ביישום הלכה למעשה של רפורמת שטרום, וכבר במהלך הרבעון הראשון, התחלנו בהערכות למתן שירותי תפעול והנפקת כרטיסי אשראי ללקוחות בנק לאומי ובנק הפועלים, שיתוף פעולה שיהווה מנוע צמיחה מרכזי נוסף לשנים הקרובות. לצד זאת, המשכנו את שיתוף הפעולה עם גמא כמאגד, עליו הכרזנו ברבעון הקודם. מדובר בשיתוף פעולה מוצלח, צומח ומחולל תחרות, המטיב עם בתי העסק הקטנים והבינוניים”.

ספיר שפורש מניהול כאל איחל הצלחה ללוי הלוי, המנכ”ל החדש, שיכנס לתפקידו. “אני מסיים את תפקידי בתחושה של גאווה ועשייה ענפה ומודה לדירקטוריון על הרוח הגבית שניתנה לי. אין ספק כי כאל תמשיך ותצמח בשנים הקרובות ותדע להתמודד עם האתגרים הרבים נוכח השינויים בשוק, ותמשיך להיות גורם מוביל בתעשיית כרטיסי האשראי ובשוק האשראי החוץ בנקאי” אמר ספיר.

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה