ראש שירותי הבריאות מעריכה: הסגר על נתב"ג – לחודש

שמים סגורים, מחצות: נתב"ג ייכנס לסגר מלא • מגמה: נוסעים מבקשים להאריך את השהות עד לפתיחת נתב"ג • ועדת החוקה הכריעה בצמצום החריגים המאפשרים יציאה מהבית לצורך טיסה מחוץ לישראל • ראש שירותי הבריאות בוועדת החוקה: מעריכה שהסגר יארך על נתב"ג לפחות חודש

נמל התעופה בן גוריון, בסגר השלישי לקורונה | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ההחלטה שהתקבלה על ידי הממשלה לסגור את נתב"ג, מסעירה ישראלים רבים שנמצאים בחו"ל, ויותר מכך, אנשים שתכננו לטוס לחו"ל לרגל אירועים שלא נדחו וכיוצ"ב. לעת עתה, מי שנמצא בחו"ל, יתקשה לחזור לישראל, משום שגם חברות תעופה זרות, כך מסתמן, לא יוכלו לנחות בישראל בשבועיים הקרובים – אף שהסגר, באופן רשמי הוא לשישה ימים (הצפי הוא כי הסגר על נתב"ג יוארך. ראו להלן).

הבוקר אישרה (ב') ועדת החוקה בראשות ח"כ יעקב אשר, את התקנות לצמצום החריגים ליציאה מהארץ, ואלה יכללו מקרים אלו בלבד: טיפול רפואי, לוויה של קרוב משפחה או הליך משפטי. עוד קובעות התקנות כי מנכ"ל משרד הבריאות, נוסף למנכ"ל משרד התחבורה, יהיו רשאים לאשר יציאה שאינה כלולה בחריגים אלו, לצורך הומניטרי או אישי מיוחד.

250/200 סייד בר + קובייה

התקנות ייכנסו לתוקפן הלילה בחצות ויעמדו בתוקף עד ל-31.1.21 בחצות.

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר אלרעי פרייס אמרה היום בוועדת החוקה כי היא מעריכה שסגירת השמיים תהיה לפחות לחודש. ד"ר שרון אלרעי פרייס התייחסה לשאלות הח"כים בנושא סגירת השמים ואמרה, כי "שישה ימים זה רק לעצור עכשיו ולעשות סדר, אבל זה לא יספיק, זה צריך להיות יותר ארוך. שישה ימים לא ישנו דבר מבחינת הווריאנטים. נצטרך כמה שבועות כדי לאפשר למבצע החיסונים להתקדם בקצב מהיר כדי שגם אם ייכנסו ווריאנטים מדבקים, נוכל להשתלט עליהם. אנחנו מצמיחים את המוטציות בתל השומר ומנסים לראות אם החיסון עוזר. כרגע אנחנו לא יודעים למה החיסון לא יעיל ומניחים שלרוב המוטנטים הוא יעיל, אבל זה לוקח זמן".

עוד אמרה: "כרגע מדדי התחלואה מאוד מדאיגים. מספר המאומתים יורד אך אנחנו עם שיא בכמות המונשמים, דבר שלא היה כמותו. כשהיינו ב-4000 חולים מאומתים עם מקדם הדבקה 1.3 היה ברור לאן זה הולך, אך כרגע אנחנו עם מקדם 0.9 אך אתמול היה שיא של 67 פטירות וצריך לראות איך זה מתקדם. צריך לראות שתתחיל השפעה של החיסון ושתהיה ירידה גם בחולים קריטיים וקשים נוסף על מקדם ההדבקה. עוד לא החלטנו מה יהיה הסף לסיום. סגירת השמים תהיה להערכתי לפחות לחודש כדי שנהיה עם כשלושה מיליון מחוסנים".

בשונה מהחלטות קודמות, הפעם, הסגר על נתב"ג – שזכה להתנגדות חריפה מצדו של אריה דרעי, משום מה – הדוק הרבה יותר. מי שהזמין כרטיס, יוכל לדרוש פיצוי מחברת התעופה בכפוף לחוקי הגנת הצרכן. בכל מקרה, הפעם, אין זה משנה מתי הכרטיס נרכש – הטיסה לא תתבצע, כולל למחוסנים ולמחלימים וכדו', אלא אם מדובר במקרים חריגים שהוזכרו לעיל.

אגב, כמו מתווה החתונות שלא אושר בממשלה בסגר הנוכחי – והוא חלק מהגורמים להתפוצצות בין ריכוזי האוכלוסיה החרדיים לבין כוחות השיטור – גם בנתב"ג לא יאפשרו נסיעות לחתונה, גם לא לחתן ולכלה. לעומת זאת, יהיה מותר לטוס ללוייה של ידיד קרוב, או בן משפחה. שימו לב: רק משרד התחבורה יוכל לאשר נסיעה חריגה. וועדת החריגים במשרד התחבורה תדון בכל מקרה לגופו.

שוקת שבורה

קיים מספר לא מבוטל של נוסעים אשר רכשו כרטיסי טיסה באונליין. אותם אנשים עומדים בפני שוקת שבורה, שכן אין להם סוכן שינהל את המצב ויספק להם הנחיות מתאימות ומהירות. לאור הבוקה ומבולקה בתחום, קבוצת אמסלם טורס מציעה, מוקד אנושי שיעניק שירות לנוסעים המעוניינים לשוב חזרה ארצה בהקדם גם למי שרכשו כרטיס אונליין ואין להם מענה בחברות התעופה השונות.

Inner article

מוקד אנושי בקבוצת אמסלם טורס, כולל צוותים מיומנים של סוכני נסיעות ותיקים ומיומנים אשר ישיבו בכל שעות היממה לשאלות בוערות לגבי טיסות, יספקו חלופות לטיסות אשר בוטלו, סיוע במציאת חלופות מיידיות לטיסות ועוד. השירות ניתן לאורך כל שעות היממה ובמגוון שפות, באמצעות שיחה טלפונית, הודעות וואטסאפ או במייל ייעודי באופן פשוט ויעיל.

"ההודעה על סגירת נתב"ג מציפה שאלות רבות בקרב נוסעים הנמצאים בחו"ל בין אם לצרכי תיירות ובין אם לצרכי עסקים. אנו רואים שישנן פניות לא מועטות למוקד על מנת להבין את המצב ורבים מבקשים שננהל בעבורם את המצב למציאת פתרונות להשבתם ארצה בהקדם", אמר יעקב אמסלם מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס. "חשוב להדגיש כי בהשוואה לסגירה הראשונה של נתב"ג, אנו מזהים פחות בהלה בקרב נוסעים, אך אנו צופים כי היקפי השיחות יתגברו משמעותית בשעות הקרובות".

עוד הוסיף אמסלם,"לצד זאת, קיימת מגמה של נוסעים רבים המבקשים להאריך את שהותם עד לפתיחה המחודשת של נתב"ג בסוף החודש. אנו מזהים זאת בעיקר ביעדים כמו דובאי וארצות הברית". כאמור, לא ברור עתה שהסגר על נתב"ג יוסר בסוף החודש. אם ההחלטה להאריך את הסגר תתקבל, סביר שהעומסים על נתב"ג יחזרו כבר בשעות הקרובות, ועד להחלת הסגר בחצות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "ראש שירותי הבריאות מעריכה: הסגר על נתב"ג – לחודש"

  1. מספיק עם התמימות המעושה הזאת!
    אותם 'ישראלים' שמים על כולנו קצוץ
    (מעבר לבושות שהם עושים לנו כ'ישראלים')
    נמאס לנו, עם ישראל האמיתי מאותם אנשים!, ולא משנה אם הם מביאים לנו קורונה מדובאי, ברוקלין, או מכל עזזאל אחר!!
    ירקו לשוקת של המים…עכשיו שישלמו!!!

כתיבת תגובה