שניים אוחזין בטלקום: פלאפון מצטרפת למרוץ

לאחר הצעת סלקום לרכישת גולן טלקום במחיר 450-600 מיליוני שקלים עתה פלאפון מציעה לרכוש את החברה ב-710 מיליון שקלים • ההצעה שתוקפה כחודשיים נבדקת על ידי הבעלים – חברת אלקטרה צריכה – שתיאלץ לקבל את הסכמת הממונה על ההגבלים העסקיים

פלאפון תתן שירות גם לגולן טלקום? | צילום: פלאש 90

לאחר שדווח בשבוע שעבר, כי סלקום נמצאת במגעים מתקדמים, לרכישת גולן טלקום מאלקטרה צריכה, תמורת סכום הנע בין 450 ל-600 מיליוני שקלים, אמש הודיעה אלקטרה לבורסה, כי קיבלה הצעה מחברת פלאפון – חברת הבת של בזק, תמורת 710 מיליון שקלים וכי היא בוחנת את האופציות.

הפרשנים הכלכליים מניחים שמטרת התחרות עכשיו בין שתי החברות, היא כדי לא לאפשר לחברה השניה לקבל את הנתח של לקוחות גולן.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מדובר בהצעה מותנית, בנוגע לרכישה במזומן של מלוא הבעלות והשליטה בגולן טלקום בע”מ והינה בתוקף עד ליום 15 באפריל 2020 וכפופה להתקיימותם של תנאים שונים, ובכללם חתימה על נוסח הסכם מחייב בתנאים שיסוכמו, ובלבד שיאושרו על-ידי האורגנים המוסמכים הרלוונטיים, קרי הדירקטוריונים של החברות והנסתר הגדול, רשות התחרות והממונה על ההגבלים העסקיים, שכל עסקה העלולה להביא למונופול או אף לריכוזיות גדולה מדי בשוק התקשורת, עשויה להיפסל על ידה.

רחש הבחש בשוק התקשורת, מגיע לנקודת רתיחה, עקב הירידה האינטנסיבית בהכנסות החברות, על רקע הגברת התחרות והוזלת מחירי השירותים. על הפרק נמצאת כזכור גם עסקת הוט פרטנר, שעדיין לא ידוע מה יעלה בגורלה, ועתה טלקום תצטרך לבחור בין הענקיות המבקשות לבלעה.

חשוב להזכיר ולציין, כי גולן טלקום שהוקמה לפני שמונה שנים, על ידי איש העסקים הצרפתי, מיכאל גולן, היא זו שפרצה את מחירי שוק הסלולר, ועד להופעתה, נאלצנו לשלם לחברות המבקשות זה עתה לרכשה, מאות ואלפי שקלים, עבור שירותים פחותים בהרבה. מאידך, אין ספק כי המחירים הזולים, משפיעים לרעה על השירותים ועל יכולת החברות להשקיע בהם ובתשתיות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה