שני חשודים נעצרו בחשד שלא דיווחו על מיליוני שקלים

מסמכי פנמה: החשודים נעצרו ושוחררו בערבות  בחשד שהקימו חברות במקלטי מס ברחבי העולם ולא דיווחו על הכנסות של כמיליוני שקלים בגין הפעילות בחברות אלה

תעלת פנמה. צילום: אריק בייקר. שאטרסטוק

בית המשפט העליון התיר לפרסם כי שני חשודים נעצרו ושוחררו בערבות  בחשד שהקימו חברות במקלטי מס ברחבי העולם ולא דיווחו על הכנסות של כמיליוני שקלים בגין הפעילות בחברות אלה. החקירה בעניינם התבצעה כבר בתחילת חודש יולי 2017 על ידי מחלקת חקירות מס הכנסה מרכז אולם בית המשפט נתן איסור פרסום על פרטי החשודים עד לתחילת חודש דצמבר. מעצרם של החשודים בוצע בעקבות חשיפת "מסמכי פנמה", ופעילות מודיעינית  שבוצעה אודות ישראלים שפתחו חברות במקלטי מס.

כמפורט בבקשת המעצר, שרון גינזבורסקי (57)  מכפר הנגיד הינו דירקטור ובעל מניות במספר חברות בארץ ובחו"ל, אשר חלקן נרשמו על שמו של מעורב נוסף בפרשה ששמו עדיין אסור בפרסום. במסגרת פעילות מודיעינית שביצעה יחידת החקירות אודות ישראלים שפתחו חברות וחשבונות בנק במקלטי מס, עלה חשד לכאורה, כי שני החשודים מסווים פעילות עסקית החייבת בדיווח בישראל, באמצעות חברות וחשבונות בנק זרים.

בתחילת חודש יולי 2017 נפתחה נגד השניים חקירה גלויה ובוצע חיפוש בביתם ובמשרדם החשודים במסגרתו נתפסו מסמכים ומחשבים, ובנוסף, נתפסו גם מסמכים שנלקחו ממייצגם של החשודים. מהחקירה עולה באופן ראשוני כי בשנת 2009 פתחו שני החשודים, באמצעות חברה המתמחה בכך, מספר חברות במקלטי מס, וכן חשבונות בנק. על פי החשד, תכלית פתיחת החברות וחשבונות הבנק הייתה להסתיר את פעילותם העסקית, החייבת בדיווח בישראל. בדוחותיהם השנתיים למס הכנסה לא נתנו החשודים ביטוי לכך כי הינם בעלי שליטה/זכויות בחברות וחשבונות בנק זרים. כמו כן, לא דיווח השניים על הכנסות, שמקורן בחו"ל, הנאמדות במיליוני ₪ בין השנים 2015-2010.   

 

כתיבת תגובה