שני מתקנים סולריים: חשמל מהעוטף מתחבר לרשת הארצית

אנלייט מפעילה מסחרית שני שדות סולריים משולבי אגירה בישראל | המתקנים ישע ורעים שבעוטף עזה, מצטרפים למערך חדש שעומד כעת על תשעה מתקנים מניבים של אנלייט בישראל המופעלים כבר בטכנולוגיה החדשנית של ייצור סולארי משולב באגירת אנרגיה | עד סוף 2024 החברה צופה כי המערך המשולב יגדל ל-12 מתקנים בהספק כולל של כ-250 מגה ואט וכ-600 מגה ואט שעה אגירה 

פרויקט רעים של אנלייט | באדיבות: Belectric Israel

אנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחת היום (א') כי השלימה את ההפעלה המסחרית של פרויקטים ישע ורעים, בהספק כולל של 16 מגה וואט סולארי ויכולת אגירה של 94 מגה וואט-שעה אגירה.

פרויקטים ישע ורעים הינם הפרויקטים ה-8 וה-9 בהתאמה, מתוך מערך סולארי משולב אגירה שמתחברים לרשת החשמל הארצית. כעת לאנלייט סה"כ ארבעה פרויקטים שהתחברו לרשת החשמל בעוטף עזה מאז אוקטובר 2023. על אף עיכוב בעבודות ההקמה עקב המצב הבטחוני באיזור, הפרויקטים חוברו מוקדם מהמועד המתוכנן.

המערך של שדות סולאריים משולבי אגירת אנרגיה כולל 12 מתקנים מבוזרים בצפון ובדרום הארץ. שלושת הפרויקטים שנמצאים כעת בהקמה צפויים להגיע להפעלה מסחרית במהלך שנת 2024. סך ההכנסות מהמערך צפויות להסתכם ב-35-36 מיליון דולר (128-135 מיליון ש"ח) בשנת הפעילות המלאה הראשונה, וה-EBITDA לשנת הפעילות המלאה הראשונה צפוי להיות 24-25 מיליון דולר (88-93 מיליון ש"ח).

ביחד עם פעילותה הבינלאומית, החברה מעריכה כי עד סוף 2024 יפעלו בתצורה המשולבת כ-632 מגה וואט ייצור וכ-1,880 מגה וואט שעה אגירה, מתוך מערך מניב כולל של 2,429 מגה וואט ייצור ו-1,880 מגה וואט שעה אגירה.

המערך הסולארי משולב אגירה מהווה נדבך באסטרטגיית הביזור האנרגטי של אנלייט, שמסייעת לחיזוק הביטחון האנרגטי של ישראל. הפרויקטים מיועדים להשתלב במערך אספקת החשמל העצמאי של אנלייט ללקוחות תעשייתיים ולקוחות גדולים, כגון חברת אמדוקס וחברת סודהסטרים מקבוצת פפסיקו העולמית, איתם חתמה החברה על הסכמי מכירת חשמל. בנוסף, חלק מהחשמל יימכר לשותפות החדשה של אנלייט עם אלקטרה פאוור, הצפויה לשנות את מפת שוק החשמל הביתי בישראל ולספק חשמל ירוק וזול לצרכנים ביתיים ולצרכנים עסקיים קטנים.

כתיבת תגובה