שער הבסיס ביום המסחר הראשון – לפי מחיר ההנפקה

החל מהבוקר: שער הבסיס ביום המסחר הראשון נקבע לפי מחיר ההנפקה • קביעת שער הבסיס לפי מחיר ההנפקה יאפשר למשקיעים לעקוב לראשונה אחר ביצועי ניירות הערך החדשים ולהעריך את ביצועי המניה בזמן אמת

הבורסה לניירות ערך בתל-אביב | צילום: Boris-B, שאטרסטוק

הגיע הזמן לשינוי המיוחל: בהמשך לאישור רשות ניירות ערך שהתקבל לאחרונה, הבורסה לניירות ערך תחשב החל מהבוקר (13 ביוני, 2021) את שער הבסיס לפי מחיר ההנפקה, וזאת במטרה לאפשר למשקיעים לעקוב לראשונה אחר השווי של נייר הערך ולהעריך את ביצועי המניה בזמן אמת.

גל ההנפקות הנוכחי בבורסה בתל אביב חידד את הצורך לאמץ פתרון טכנולוגי ומתודולוגי, על מנת לשקף באופן טוב יותר את ביצועי ניירות הערך החדשים הנסחרים בבורסה ולאפשר לציבור המשקיעים לקבל החלטות השקעה, בהתאם לשינוי האמיתי של מחיר המניה מהמחיר במועד ההנפקה.

250/200 סייד בר + קובייה

השינוי יאפשר חישוב תשואה החל מיום המסחר הראשון ויהווה כלי משמעותי למשקיעים ולחוקרים אשר מעוניינים לחשב תשואה לנייר הערך על בסיס השווי שלו. המהלך יאפשר שקיפות לחישוב תשואת נייר הערך והבנה טובה יותר ביחס להזדמנות הכלכלית הכרוכה בקניה או מימוש נייר הערך החדש.

כאמור, החל מה- 13 ביוני הנתונים לחברות החדשות יופיעו ביום המסחר הראשון עם שערי הבסיס לפי מחיר ההנפקה. באופן דומה, גם מערכת הגרפים באתר הבורסה תתבסס על שערי הבסיס לפי מחיר ההנפקה. בנוסף ועל מנת לסייע למשקיעים ולחוקרים לקבל שערים היסטוריים, הבורסה תעלה באתר הבורסה קובץ אשר יכיל שערי בסיס אינדיקטיביים של מניות שהחלו להיסחר מתחילת 2018.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה