שרת התחבורה משחררת בלון ניסוי להפעלת הקו האדום בשבת

מיכאלי פנתה לנת"ע בדרישה לבחון הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן גם בשבת באופן קבוע | לטענתה, אחרי ההשקעה הרבה בפרויקט ההפעלה תהיה מוצדקת ואי הפעלת הרכבת בשבת תפגע במי שאינם מחזיקים ברכב פרטי | הח"כים החרדיים: מהלך פופוליסטי של ערב בחירות

הרכבת הקלה בנסיעת מבחן ביפו | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שרת התחבורה מרב מיכאלי פנתה היום ליו"ר נת"ע, המקימה את הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב, בדרישה שהחברה תבצע ניתוח השלכות תפעוליות ותקציביות במטרה לאפשר את הפעלת הקו החדש, שייחנך בשלהי נובמבר הקרוב, גם בשבת, באופן קבוע. לטענתה, אי הפעלתו בסופ"ש מהווה פגיעה בציבור שאינו מחזיק בכלי רכב פרטיים וכמו כן, לטענתה, היקף ההשקעה בפרויקט מצדיק את תפעולו באופן שימצה את מלוא הפוטנציאל שלו, קרי: שבעה ימים בשבוע.

מיכאלי קוראת למהלך "חלון הזדמנויות היסטורי", ופנתה פומבית לראש הממשלה לפיד כדי שיאמץ את הצעד. אולם היות ומלכתחילה נת"ע אינה חתומה על הפעלת הקו בשבתות, לא סביר כיצד דרישה זו של שרת התחבורה תתבצע בניגוד להסכמים החתומים, כך דיווח עומר כרמון ב'דה מרקר'. כמו כן, ערב הבחירות, קשה להניח כי מהלך כה משמעותי, יתרחש בפועל.

לדברי מיכאלי, "אי ההפעלה בסופי השבוע תפגע פגיעה משמעותית בציבור שאינו מחזיק ברכב פרטי. יתרה מזו, התשומות העצומות בסך עשרות מיליארדים, המושקעות על ידי המשרד בתשתית התחבורתית העתידה להוות את עמוד השדרה של התחבורה בגוש דן בשני העשורים הקרובים, מצדיקות מיצוי מלא שלה שבעה ימים בשבוע לטובת הציבור". מיכאלי טענה עוד, כי הפעלת הרכבת הקלה בשבת תוביל להפחתת יוקר המחיה לתושבי גוש דן ולמשק כולו – שיעבור משימוש ברכב פרטי לרכבת החשמלית הנקייה יותר.

בדיווח ב'דה מרקר' צוין, כי עד כה, לא הצליחה מיכאלי להפעיל אף כלי תחבורה ציבורי בשבת, כולל לא באמצעות קידום התקנות שיאפשרו לחברות הפרטיות לגבות תשלום על נסיעות בשבתות. כמו כן, לא סביר כי מיכאלי תצליח לקדם את המהלך מול לפיד בערב בחירות, וגם הייעוץ המשפטי לממשלה עשוי לבלום את המהלך הפופוליסטי בשל העיתוי שבחרה מיכאלי.

.

Inner article

 

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני מסר היום בתגובה להודעת שרת התחבורה כי "במקום לטפל בתאונות הדרכים, בפקקים ובתחבורה הבעייתית, מכיוון שמירב מיכאלי לא מצליחה לטפל בכל הבעיות הללו שגובים גם חיי אדם – היא מעדיפה לפגוע בערכים הקדושים ביותר של עם ישראל ועכשיו היא החליטה לדבר על חילולי שבת. כולנו מקווים שדיבורים אלו לא יבשילו למעשים והיא לא תהיה שרה בעוד זמן קצר".

ח"כ אורי מקלב טען כי "שרת הכישלונות מחפשת בכל פעם כותרת ופעולות אנטי-דתיות במטרה לכסות על כישלונותיה. בכל פעם שיש תלונות על קשיים וחוסר תפקוד, היא מנסה להסיט את השיח בהודעות כאלה. אנו נעשה הכל כדי שמזימה זו לא תצליח – עוד לפני מועד הפעלתה של הרכבת. הודעה זו מראה את מסוכנותה של ממשלה זו, ואת החשש ממשלה דומה לאחר הבחירות".

ח"כ יעקב אשר מסר כי "התאונות הקטלניות, הפקקים, התקלות בחברות התח"צ, הרפורמות התקועות, כל זה כבר מזמן לא מעניין את שרת התחבורה שהחליטה להתחרות עם איווט ליברמן על הפלח הקטן והזניח של שונאי הדת במדינה בניסיון נואש לקושש קולות שיסייעו לה לעבור את אחוז החסימה.

"כיו"ר מפלגת העבודה הסוציאליסטית, היה מצופה מהשרה מיכאלי להתעמת עם ליברמן קודם כל על המדיניות האכזרית שהנהיג במשרד האוצר נגד השכבות החלשות – אבל למיכאלי קל יותר לעשות סיבוב של יחסי ציבור על השבת מאשר לטפל במחדלי משרדה.

"מדובר בקמפיין פוליטי מכוער על גבה של שבת קודש, זה לא יצלח אם הציבור החרדי יביא את כוחו המלא לידי ביטוי בבחירות הקרובות ויחזיר את מיכאלי וליברמן לאופוזיציה או אף ישלח אותם מחוץ לכנסת", אמר אשר

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "שרת התחבורה משחררת בלון ניסוי להפעלת הקו האדום בשבת"

  1. אין סבירות לכדאיות כלכלית להפעלת הרכבת בשבת

    אדם שנוסע מהשכונה לרכבת באוטו או במונית, ממשיך ליסוע ליעד עם האוטו או המונית, ולא עובר לרכבת ומשלם כפול כסף וזמן,

    בדרך כלל מהרכבת עליו לקחת שוב אוטו או מונית לתוך השכונה של היעד,

כתיבת תגובה