שרת התחבורה: "נשקול לחבר את אלעד וראש העין לפרויקט ה'מטרו'"

ח"כ יעקב אשר פנה לשרת התחבורה מרב מיכאלי במליאת הכנסת, וביקש לשקול את הארכת פרויקט ה'מטרו' כך שגם הערים אלעד וראש העין יחוברו לפרויקט הקווים הענקי המתוכנן במרכז הארץ | שרת התחבורה השיבה כי תבחן מחדש את מפת המטרו ותשקול בחיוב את הנושא

הרחבת אלעד | הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים

האם אלעד וראש העין בדרך למהפכה תחבורתית? במענה לשאילתה של ח"כ יעקב אשר, היום (רביעי) בכנסת, השיבה שרת התחבורה מיכאלי כי תשקול בחיוב את בקשתו להאריך את פרויקט ה'מטרו' הגרנדיוזי שעתיד לשנות את פני התחבורה במרכז הארץ ולחברו עם הערים אלעד וראש העין.

"כמי שחבר בוועדת התשתיות שחוקקה את חוק ה'מטרו'", אמר ח"כ אשר לשרה מיכאלי, "אני מבקש להוסיף לפרויקט תחנה נוספת שתחבר אותו לשתי ערים חשובות, אלעד וראש העין, ובכך לתרום לשגשוגן הכלכלי והתעסוקתי".

בדבריו ציין כי על פי התכנית הקיימת, המטרו מסתיים בצומת סירקין, כאשר לו יאריכו את הקו במאות מטרים בלבד ניתן יהיה לחבר אותו למסילת הברזל המזרחית המתוכננת לעבור בערים אלעד וראש העין הסמוכות.

"אלעד היא עיר שמצויה בהתפתחות ענקית", אמר אשר, "ולאחרונה אושרה גם הקמת אזור תעשיה ענק של מיליון וחצי מטר של תעסוקה, התחנה הנוספת שתחבר אותה ואת ראש העין למטרו יכולה לתרום להם מאוד וחבל שזה לא יקרה.

"ההשקעה קטנה יחסית", הדגיש, "אבל התרומה שלו לערים הללו תהיה עצומה, אין סיבה שערים כמו אלעד וראש העין יישענו רק על קישוריות תחבורתיות ולא יחוברו לפרויקט המטרו".

שרת התחבורה השיבה כי הנושא חשוב בהחלט ותבחן אותו בחיוב. "כחבר בוועדה שחוקקה את ה'מטרו'", אמרה לאשר, "אני אומרת לך שמבחינתי תוואי המטרו אינו סוף פסוק בתכנון שלו וניתן לפתוח מחדש את המפה ולשקול בחיוב את חיבור הערים הללו".

תגובה אחת ל: "שרת התחבורה: "נשקול לחבר את אלעד וראש העין לפרויקט ה'מטרו'""

 1. המטרו חייב לעבור בכל היישובים ברדיוס 20 קמ מתל אביב קוי רוחב שיצאו :
  1. משוהם, איירפורט סיטי, נתבג ולפזר בתחנות תל אביב של הרכבת הכבדה.
  2. מאלעד, בתוואי 471 ואלוף שדה ישיר לעזריאלי, ועל התחנות של הרכבת הכבדה להוריד גם בסבידור, רמת אביב הרצליה ונתניה
  3. ראש העין, רמת השרון, ורכבת האוניברסיטה
  4. גוש חורשים שזה אורנית, נירית, מתן,ירחיב, ג'לג'וליה, בתוואי 531 עם הרכבת הכבדה להרצליה או תחנות תל אביב.
  5. (צור יצחק, צור יגאל, כוכב יאיר) כםר סבא צפון, רעננה צפון צפון הרצליה, כפר שמריהו ותחנת הרצליה.

  בהיקף של 444, 4, יהיה קו שיאסוף בתחנות החלפה צפון ודרום את כל הקווים מ1-5.

  כל נסיעה תאפשר החלפה בשעתיים.

  הרשת הזו באמת תשנה משהו.

כתיבת תגובה