שר הביטחון התעקש על הפנסיות, העם ישלם

שר הביטחון בני גנץ דרש ואף הצליח לחלץ 60 מיליארד ש”ח מהקופה הציבורית לטובת הגדלת הפנסיות של אנשי הצבא, רבים מהם פורשים בגיל 45, פוצחים בקריירה נוספת, ועושים בה חיל ואף שכר לא מועט כלל | דווקא ההבטחה של שר האוצר עצמו אביגדור ליברמן, לדאוג לחיילי הסדיר, לא מומשה

בני גנץ בכנס שדרות לחברה | צילום: המכללה האקדמית ספיר

למרות שבאופן רשמי כנסת ישראל נמצאת בפגרה, לאחר למעלה משנתיים עמוסי בחירות ומוטציות, ונטולי תקציב מדינה, במשרד האוצר בשילוב קברניטי הממשלה מזדרזים במלאכת הכנת תקציב המדינה לקריאה הראשונה השנייה והשלישית במליאת הכנסת. בסוף השבוע האחרון הוכנסו בו שורת שינויים בוועדת השרים לענייני חקיקה, חלקם היו צפויים, “עיזים” האמורות לטשטש ולהרדים את המטרות הנסתרות והגלויות של בכירי הכלכלה הישראלית, וחלקם מפתיעים בהחלט.

שר הביטחון בני גנץ דרש ואף הצליח לחלץ 60 מיליארד ש”ח מהקופה הציבורית לטובת הגדלת הפנסיות של אנשי הצבא, רבים מהם יש לציין פורשים בגיל 45, פוצחים בקריירה נוספת, ועושים בה חיל וגורפים שכר לא מועט כלל. דווקא ההבטחה של שר האוצר עצמו אביגדור ליברמן, שהבטיח לדאוג לחיילי הסדיר, היא לא מומשה. שר הביטחון מצידו מבהיר כי דרישתו היא בעצם קשתו של הרמטכ”ל עצמו ועל כן הוא מתעקש עליה.

250/200 סייד בר + קובייה

ההתעקשות של גנץ, בממשלה בה כל חבר יכול “לסחוט” עבור מטרותיו, כל שיבקש, עוררה סערה ציבורית עזה, הפרשן הפוליטי עמית סגל סיכם את הסאגה וכתב כפרשנות: “היו ימים שלמדינת ישראל היה שר ביטחון. היום יושב בקריה לוביסט. בשבתו כיו״ר השדולה למען הפנסיות התקציביות, וכמי שבעצמו נהנה מפנסיה שמתקרבת לשש ספרות בחודש (לא כולל שכר השר), חילץ היום בני גנץ באיומים פוליטיים יותר ממיליארד שקל בשנה לטובת הלבנת המהלך הפלילי הקרוי ״תוספת הרמטכ״ל״, הלא הוא עוד הר כסף לכל פנסיונר של צה״ל, רובם בגיל שעד השבוע שעבר עוד לא היה זכאי לחיסון שלישי.

“הפרצוף החמוץ עשה את שלו, האיומים על הליכה עם נתניהו לא הזיקו, ובעוד המדינה כולה מנסה להתאושש משנת גירעון וצניחה כלכלית, החברים של יו”ר הוועד גנץ נהנים מעכשיו מתוספת נדיבה של עשרה אחוזים בממוצע. במדינת הקצינים של גנץ לא הייתה קורונה ולא היה מיתון.

סגל המשיך במתקפת הפרשנות שלו: “מספרים שכוסות הצטלצלו כששר הביטחון דפק על השולחן בממשלה. איזו לוחמנות! הלוואי שהיה מפגין כזו גם בממשלה הנוכחית והקודמת כדי לדרוש תגובה הולמת על עפיפונים ורקטות. הלוואי, למצער, שהיה דופק על השולחן גם למען משרתי הסדיר. אבל להם גנץ לא דואג.

 

870/135 ליינר ארטקל

“אך בחודש שעבר הבטיח שר האוצר אביגדור ליברמן להעמיד את משרתי הסדיר ״על ראש תקציבנו״. כנראה זו לא הייתה הבטחה ליבתית. אך בבחירות האחרונות הבטיח ראש הממשלה בנט להילחם בפנסיות התקציביות. טוב, לפחות הוא לא חתם על מסמך בנושא. תחת החשש מעריקה של גנץ, הם נכנעו לכל תנאיו. תשאלו את פקידי האוצר ההמומים מה דעתם על הצ׳ק שאולצו לחתום עליו”.

לסיום עקץ הפרשן הבכיר: “גנץ נוהג להשתמש בפרצופו החמוץ מאז הקמת הממשלה כנשק אסטרטגי. חמיצותו אומנותו. היום הוא הצליח: לא ישראל לפני הכל, ישראל הראשונה לפני הכל”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה