שר הכלכלה: הסייבר שלנו מציל חיים ביותר מ 30 מדינות

את הדברים אמר שר הכלכלה אלי כהן הבוקר (ג) בכנס החדשנות האורבנית והעיר החכמה Muni Expo ושיבח את תרומתה של ישראל לאבטחת הסייבר בעולם.

חיים ביבס ואלי כהן בכנס. צילום יח"צ.

שר הכלכלה אלי כהן דיבר  הבוקר (ג) בכנס החדשנות האורבנית והעיר החכמה Muni Expo שבוועידת מרכז השלטון המקומי וקק”ל 2018 על תרומתה של ישראל לאבטחת הסייבר בעולם. לדבריו, “אנו משתמשים במודיעין והסייבר שלנו להצלת חייהם של אזרחים ביותר מ – 30 מדינות”.

בוועידת השלטון המקומי של מרכז השלטון המקומי וקק”ל משתתפים קברניטי המדינה ובהם ראש הממשלה, שרים, רגולטורים וחברי כנסת, לצד כל ראשי הערים בישראל. כחלק מהוועידה מתקיימים כנסים מקצועיים בנושאים: תכנון עיר העתיד, חינוך, רווחה ועידוד צעירים, מהפכת השירות לתושב, ערים חכמות תחת מתקפת סייבר ועוד.

apps-box

במסגרת הוועידה מתקיים כנס MuniExpo – יומיים של יריד חדשנות אורבנית וכנס בינלאומי בהשתתפות מקבלי החלטות מישראל ומ-80 עיריות מרחבי העולם. למעלה מ-150 חברות טכנולוגיה וסטארטאפים מציגים בתערוכה את מיטב החידושים הטכנולוגיים בתחום המוניציפלי

השר כהן סקר בנאומו את המהפך הטכנולוגי שחל בעולם בשנים האחרונות: “אם בשני העשורים האחרונים, 10 החברות הגדולות בעולם היו חברות גז ודלק, כיום יש רק חברה אחת, וגם היא כנראה תצא מרשימת המובילות בקרוב. בעולם החדש הזה, שאנחנו רואים בו את החשיבות של גז ושל טכנולוגיה, ישראל היא מובילה עולמית”.

“בשנים הקרובות המהפכה הזאת תמשך – הכל יהיה ממחושב ודיגיטלי בכל חלק בחיינו. ההתקדמות הזאת מחייבת אותנו לבדוק שזה קורה בצורה בטוחה ומאובטחת. ישראל היא מדינה קטנה מאוד, ולמרות זאת היא מובילה בסייבר עם 10% מההשקעה העולמית ו – 20% מהחדשנות בתחום. אנחנו משתמים בסייבר להגן על אזרחים ועל התשתיות, ואנחנו משתמשים במודיעין והסייבר שלנו להציל חייהם של אזרחים ביותר 30 מדינות, כנגד מתקפות טרור ועוד. אנחנו מאמינים שההון האנושי הוא החשוב ביותר, ולכן ישראל היא מקום ראשון בהשקעה במו”פ לעומת התל”ג. יותר מ – 200 חברות בינלאומיות מיקמו כאן את המו”פ שלהם, כדי להנות מהידע המתקדם שקיים בישראל. אנחנו מוכנים לשתף את הידע שלנו כדי לעבוד במשותף”. הוא בירך את האורחים שהגיעו מיותר מ – 80 מדינות, ואמר שבכנס MuniExpo יוכלו לראות את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בישראל

חיים ביבס, יו”ר מרכז השלטון המקומי: “מאות ערים ורשויות מותקפות מדי שנה בישראל. לאחרונה מרכז השלטון המקומי יצא ביוזמה להקמת ענן ציבורי לרשויות המקומיות במטרה להעלות את רמת האבטחה ברשויות ולצמצם את הפער בין הרשויות החלשות לחזקות”.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה