תהיו בטוחים: לנד-קרוזר, עובדת כמו שצריך

גם כשהמתחרות שעטו קדימה מבחינת אבזור, לא ניתן לקחת את הקסם מלנד-קרוזר • האם הוא שווה את הכסף, מעבר להילה שנכרכה בשמו? • האם ההתרגשות נשארה? ‘ביזנעס’ בדקה את הלנד-קרוזר, וקבעה: יש עדיין מה לשפר – אבל בהחלט יש כבוד

טויוטה לנד-קרוזר החדשה | תמונה: ביזנעס

הרבה זמן לא התרגשתי מנהיגה על מכונית, כפי שחשתי כאשר קיבלתי את המפתחות לנסיעת מבחן טויוטה לנד-קרוזר – רכב השטח האייקוני של היצרנית היפנית.

למבחן קיבלנו את גרסת 7 המושבים, וברמת הגימור הגבוהה ביותר ‘לימיטד’.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

העיצוב החיצוני של הלנד-קרוזר החדש נותר כמעט ללא שינוי, למעט נגיעות במכסה המנוע, ונגיעות קלות בחזית ומאחור.

תא הנוסעים נאה, משולב בצבע אפור כהה ובז’. יש גם פסים דמוי עץ בין הדשבורד – שיש איכותיים ממנו – לתא הכפפות ובמקומות נוספים. במכונית מושבי עור, והנוסעים מקדימה ייהנו גם מחימום ואוורור. מערכת האוורור מפוצלת, ויש גם פתחי אוורור מאחור, כולל שליטה נפרדת עליהם.

ההנעה נעשית ללא מפתח. מערכת המולטימדיה גדלה באינטש אחד לעומת הדור הקודם, אך היא פשוטה מאוד – בטח ביחס למתחרות – ודוברת אנגלית. מחשב הדרך צבעוני עם תמרורים. אין פה תיקון סטייה אדפטיבי, ומערכת בקרת השיוט האדפטיבית נמצאת רק בדגם היקר שבו נהגנו, וכך גם חיישני חנייה. חבל.

בלנד-קרוזר תקבלו כמובן מצלמת נסיעה לאחור, ויש אורות גבוהים שנכבים באופן אוטומטי כאשר מכונית מפציעה ממול, וגם חיישני גשם אוטומטים. ההגה והמושב עם זכרונות. עם זאת, מבחינת האבזור והאבזור הבטיחותי, יש ללנד-קרוזר עוד מה לשפר.

המנוע נותר ללא שינוי מהדור הקודם: 2800 סמ”ק טורבו דיזל עם 177 כוחות סוס, עם הנעה כפולה קבועה. הוא משודך לתיבה אוטומטית בת 6 הילוכים. יש הטוענים שהמנוע חלש מעט – ושיש מתחרות עם מנועים חזקים יותר – אך לטעמי הוא היה מספק והפיק את מלוא העבודה מבלי למצמץ.

תנוחת הישיבה גבוהה במיוחד, והנהג מרגיש היטב את האורך, הרוחב והגובה. ההרגשה שבידיך מכונה שלא נרתעת מאף מכשול עושה טוב בלב. למרות התדמית הקשוחה, לנד-קרוזר הפתיע בנוחותו בכביש וגם בשבילים. הוא לא כמו אחיו הקטן, ראב4 החדש שנבחן כאן לפני כחודשיים, אבל הוא בהחלט מפתיע לטובה בתחום הנוחות בתא הנוסעים וגם בידוד הרעשים שופר. עם זאת, בכביש היזהרו מפניות חדות משום שהוא עלול לאבד את יציבותו.

870/135 ליינר ארטקל 1

באה לעבוד בשטח

אז מה המיוחד במכונית הזו?

שהיא אוכלת שטח. בטויוטה האייקונית יש נעילה אלקטרונית של דיפרנציאל מרכזי, הילוך כוח, בקרת ירידה במדרון ועוד. הטויוטה תיטיב לטפס על הרים וגבעות (עד שיפוע של 42 מעלות לטענת היצרנית), ולדלג מעל מכשולים. ואם תורידו אוויר מהצמיגים, תוכלו ליהנות גם בנסיעה על דיונות.

השורה התחתונה: בטיול שטח ממוצע אתם יכולים לסמוך על הכלי הזה שיעשה את עבודתו נאמנה, כי לכך הוא נוצר.

אבל כנראה שגם בנושא השטח יש ללנד-קרוזר מה לשפר – משום שמרווח הגחון שלה עומד על 21.5 ס”מ (בעוד שבלנד-רובר דיסקברי 5, לדוגמא, יש 30 ס”מ לאחר הגבהה מיוחדת הנעשית באמצעות מתג). זה עלול להקשות עליו בשטח סלעי קשוח במיוחד, לדוגמא. גם המדרגות בצידי המכונית מקטינות את הניווט בשטח מסוג זה.

בשורה השנייה יש מקום ל-2 נוסעים בוגרים, ולנוסע בשלבי התבגרות/מבוגר מצומק. לפחות הגג די גבוה. השורה השלישית צפופה למדי, ונוחות הנסיעה בה תלויה הרבה בטובם של הנוסעים בשורה השנייה – אם יקדמו את המושב השני (2:1) אם לאו. לפחות יש מתקנים לכוסות מאחור.

 מושבי השורה השלישית מתקפלים לחלוטין, וניתן לשטח אותם עד לגובה תא המטען, ובכך להגדילו מאוד עם קיפולם (:11). כאשר כל המושבים פתוחים, תא המטען יהיה קטן. בתא תמצאו שקע טעינה.

דלת תא המטען נפתחת משמאל לימין, ופתיחתה מתבצעת ע”י ידית אנכית משמאל ללוחית הזיהוי. ניתן לפתוח את החלון בדלת באמצעות מתג הנמצא בשמאלו, וכך להניח/לקחת חפצים קטנים מהבגאז’ מבלי לפתוח את הדלת עצמה.

טויוטה לנד-קרוזר הוא רכב שבא לעבוד.

מה מיוחד בו?

שלוש מעלות עיקריות יש בו: הסעת שבעה נוסעים. יכולת שטח – כי הרי מי שרוכש אותו אוהב שטח ולא מחפש סתם מכונית לניוד משפחה. שלישית – כלל לא בטוח שהגרמניות או הקוריאניות המאובזרות יותר, יצליחו לשרוד לאורך שנים כמו הרכב הזה. העובדה שהמכונית הזו נמנית על משפחת טויוטה, שם נרדף לאמינות וביצועים לאורך שנים, היא תעודת ביטוח ארוכת זמן.

צריכת הדלק הממוצעת עמדה על 8 ק”מ לכל ליטר דלק.

נתונים:

מחיר לדגם הנבחן: החל מ-404 אלף שקלים | מנוע: 2.8 ליטר טורבו דיזל, 177 כ”ס | מומנט: 45.9 קג”מ ב-2400 סל”ד | האצה מ-0 ל-100: 12.7 שניות | מרווח גחון: 215 מ”מ | זווית נטישה: 25 (מעלות) | זווית טיפוס ושיפוע צד מרביים: 42 (מעלות) | מרחק סרנים: 2790 מ”מ | נפח תא מטען: לא צוין בקטלוג | כריות אוויר: 7 | דרגת זיהום אוויר: 15 | רמת בטיחות: 6

 

 

 

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "תהיו בטוחים: לנד-קרוזר, עובדת כמו שצריך"

  1. כתבה חלשה מאוד ניכר כי הרכב לא נבדק לעומק ועוד לאייקון מוטורי כמו לנד קרוזר אגב בהגבאה קלה מרכב הגחון ישתפר פלאים

  2. השבוע הייתי בשייט קיאקים, באמצע המסלול היו על הגדה 2 גיפים בטיול שטח שעברו קטע מאתגר מאוד, ראשונה נסעה מיציבושי פאג’רו חדשה 8 ספרות… הנהג ביצע כמה נסיונות לעבור את המשוכה ולאחר כמה תמרונים קשים הצליח לעבור את המשוכה, אחריו היה טיוטה לאנד קרוזר (פארדו) שנת 98 (מקסימום) ישנה ענתיקה…. שעברה את הקטע בחצי דקה חלק חלק כאילו היה מדובר באספלט…

  3. היה לי 10 שנים לנד קרוזר. גם חדש ב 2015 רכב טוב . אבל. חלש ורועש כמו טרקטור דלת אחורית גדולה ולא נוחה .
    החלפתי לדיסקבי 4. רכב בכמה רמות מעל ללנד קרוזר
    שקט חזק ונוח ממש רכב מומלץ בחום
    נ .ב הלנד קרוזר בנזין זה עולם אחר גם חזק ושקט

  4. מה שחשוב זה יעוד הרכב ואין מקום של מי יותר טוב

כתיבת תגובה