תואר ראשון במנהל עסקים – חממה לחדשנות

העולם העסקי של היום פותח הזדמנויות בפני כל אדם בעל חזון להפוך רעיון למציאות. דווקא בגיל צעיר החלו היזמים הגדולים של החברות הבולטות בארה"ב את פעילותם. בין השאר אנו רואים את ביל גייטס עם מייקרוסופט, מארק צוקרברג עם פייסבוק וסטיב ג'ובס שהחל את המהפכה של אפל לרבות מחשבי המק והאייפונים

תואר אקדמי | תמונה: Pexels.com

היום, נדרשת יותר מתעודה בלבד, חשובה גם היוזמה והיכולת לקבל את התמיכה המתאימה ליצירת המוצר ובניית רשת קשרים לתעשייה. יוזמה זו מתרחשת באמצעות חממות טכנולוגיות המשולבות במהלך לימודי תואר ראשון במנהל עסקים.

כיצד חממה לחדשנות תורמת ליזם?

השנה הראשונה במנהל עסקים מתחילה בהכרות עם העולם האקדמי, רכישת הכלים הראשוניים ללמוד וקורסי מבוא שיהוו תשתית ללימוד. החל מהשנה השנייה מתחילים קורסי העומק המשולבים גם במגוון התנסויות מעשיות ויצירת הקשרים הנכונים בתעשייה. חלק מהסטודנטים מגיעים לכך בגיל עשרים ושלוש לערך ואחרים מתחילים תואר ראשון במנהל עסקים בשלב מאוחר יותר בחייהם. כאשר הם מגובשים על התחום בו ירצו לעסוק ורק זקוקים לכלים המתאימים ולתמיכה על מנת לממש את הפוטנציאל.

חממה לחדשנות מאפשרת ללמוד מניסיונם של אחרים כיצד להקים עסק. במקום לנסות ולהכשל שוב ושוב ניתן ללמוד מה הגורמים שהפכו עסקים אחרים למצליחים? ולרכוש כלים לבנות את ההצלחה הזו. המרצים עצמה, במוסדות האקדמיים, מגיעים מתוך התעשייה ומאפשרים גישה לטכנולוגיה העכשווית המשמשת את הארגונים, וקשרים ראשוניים בתוך העולם העסקי התחרותי של היום.

מפרים את הרעיונות יחד

עסקים רבים החלו משיתופי פעולה בין סטודנטים שערכו פרויקט משותף במהלך התואר והפכו את הרעיון הכללי למוצר מתפקד. האפשרות לראות את העולם מפרספקטיבה של יזם ולא רק של עובד שכיר פותחת מגוון רחב של אפשרויות. נכון, לא כל מי שלומד מנהל עסקים יהפוך למנכ"ל בעצמו. אך רבים ימצאו את עצמם בשדרה הניהולית של החברה כמנהלי מוצר, סמנכ"לים ומפתחים של יוזמות חדשות בארגונים בינוניים וגדולים.

תואר בעל תוקף בארץ ובעולם

לתואר ראשון במנהל עסקים יש תוקף לא רק בארץ אלא גם ברחבי העולם. הוא פותח בפני הסטודנטים אפשרות לעסוק במשרות ניהוליות בחברות בינלאומיות. השימוש בשפה האנגלית וההכרות עם האנגלית העסקית והאקדמית בא לידי ביטוי גם בהכנת מצגות עסקיות בעבודה. במהלך הלימודים, כאשר הסטודנטים עדיין בחממה טכנולוגית הם לומדים ליצור את שיתופי הפעולה המתאימים מעבר לים ומקבלים גם ידע כיצד לבצע גיוס הון ראשוני מחברות מקומיות וחברות בחו"ל.

לסיכום, תואר ראשון במנהל עסקים במוסדות הרואים בתואר אפשרות לחממה טכנולוגית מעניק כלים להוות חלק מהשדרה הניהולית של העתיד ולפתח יוזמות חדשות שיכולות להפוך לחברות ענק. לא בכדי, ישראל מיצבה את עצמה כמעצמת סטארט אפ בה התפתחו טכנולוגיות שונות החל מ: אפליקציות לתרגום, מצלמות מיניאטוריות לצרכים רפואיות, טכנולוגיות ביוטק מתקדמות, חברות תקשורת, טכנולוגיה וסייבר. מעניין להביט אחורה ולזכור כי בישראל הומצא אפילו הדיסק-און-קי. אם אתם רוצים להיות חלק בלתי נפרד מהעתיד של ישראל עם יוזמה משלכם תואר ראשון במנהל עסקים יסייע לכם להגיע לשם מהר יותר.

כתיבת תגובה