תובעים העלאת שכר: בתי החולים הממשלתיים יושבתו

בשל שביתת עובדי המשק בבתי החולים – שאליה הצטרפו עובדי משרד הבריאות – יושבתו החל מיום ראשון הקרוב מרבית בתי חולים בארץ. נוכחות עובדי המשק תהיה רק במחלקות שבהן חולים בסכנת חיים

שביתה (ארכיון) אילוסטרציה: מאיר פרטוש, פלאש 90

יו"ר הארגון הארצי של עובדי משרד הבריאות, ניסים לוי, הודיע כי עובדי המשרד יצטרפו החל מיום ראשון הקרוב לעיצומים בהם ינקטו עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים. העיצומים יקיפו את כל שירותי משרד הבריאות.

הרקע למחאת העובדים נעוץ באי יישום החלטת הממשלה על השוואת תנאי ההעסקה בבתי החולים הממשלתיים, לאלו שבבתי החולים השייכים לקופות החולים.

ועד עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים, המאגד תחתיו 12,000 עובדים, הודיע על כוונתו לצאת לשביתה. לדברי הועד, החלטת ועדת הכנסת להשוות את שכרם של העובדים בבתי החולים הממשלתיים לשכר של מקביליהם בבתי החולים שאינם ממשלתיים – לא יושמה.

לדברי יו"ר ועד עובדי המשק, אלי בדש: "אנחנו יוצאים למאבק לאחר שנים של סחבת. המדינה חייבת להבין שללא העבודה הקשה והמאומצת של עובדי מנהל ומשק, לא תהיה מערכת בריאות. אם הדרישות שלנו לא ייענו, אנחנו בהחלט מתכוונים לשבות ולאורך זמן, עד שכולם יבינו שאי אפשר בלעדינו".

כתיבת תגובה