תווי שי: דחייה עד סוף השנה למתווכים ושל שנה למנפיקים בפועל

ועדת הכלכלה אישרה את תקנות הפטור לעוסקים בשירותי ייזום תשלום: מועדוני הלקוחות יוסדרו עד סוף 2024 ותווי השי עד יוני 2027 | ח"כ אוהד טל שמילא את מקומו של היו"ר: התקנות חשובות להורדת יוקר המחיה והגנה על הצרכנים

ח"כ אוהד טל | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ועדת הכלכלה של הכנסת סיימה היום לאשר את התקנות שנועדו להסדיר את העיסוק בשירותי תשלום ייזום תשלום ושירות מידע פיננסי, שנועדו לקבוע אילו חברות יהיו פטורות מחובת הרישוי. חוק שירותי תשלום וייזום תשלום, שאושר במסגרת חוק ההסדרים בשנה שעברה, הסדיר את פעילות הגופים החוץ בנקאיים הנתונים שירותי תשלום וחייב את הפועלים בתחום לפעול ברישיון ופיקוח של רשות ניירות ערך.

בשבוע שעבר קיימה הוועדה בנושא שתי ישיבות, בסופן סוכם להאריך את תקופת הביניים בה מפעילי מועדוני הלקוחות ומנפיקי תווי שי יוכלו להמשיך לפעול ללא רישיון, עד לבחינת פעילותם והסדרתה לצורך עמידה בכללים לשמירה על כספי הלקוחות ובעלי העסקים. לפי התקנות שאושרו היום, מועדוני הלקוחות ומנהלי מרקט פלייס המתווכים בין מוכרים לקונים יזכו לפטור מחובת רישוי עד ל-31 בדצמבר 2024, ומנפיקי אמצעי תשלום (תווי שי) יזכו לפטור מחובת רישוי עד 6 ביוני 2027.

עם זאת, כדי להגן על הלקוחות תחול החל מסוף השנה על הפטורים מרישיון שמנפיקים אמצעי תשלום חובת גילוי נאות, והם יצטרכו להודיע ללקוחותיהם אודות הפטור מרישוי ועל כך שרשות ני"ע אינה מפקחת עליהם. באשר לענף תווי השי ציינה מנהלת מערכת החקיקה ברשות ניירות ערך, אורית שרייבר, כי הרשות בוחנת האם נדרשת הסדרה ייעודית לחברות בתחום הזה.

ח"כ אוהד טל, שמילא את מקומו של היו"ר, פתח את הישיבה בהתרגשות על הבשורה של שחרור החטופה נעה ארגמני והחטופים אלמוג מאיר ג'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו משבי חמאס כשהם בריאים ושלמים. "אי אפשר לתאר את השמחה על הבשורה, אני רוצה להצדיע לצה"ל, לשב"כ ולימ"מ על המבצע הזה, שמזכיר לכולנו מה הדבר החשוב ושזאת הדרך להחזיר את טופינו ולהביא ניצחון – חייבים להגביר את הלחץ על החמאס", אמר. ח"כ טל ביקש אף להשתתף מעומק ליבו בצערה הכבד של משפחת זמורה, והוסיף כי "ארנון ייזכר כגיבור ישראל".

באשר לתקנות אמר ח"כ טל כי אישורן וכניסת החוק לתוקף הן מהלך חשוב מאוד להורדת יוקר המחיה והגנה על הצרכנים בישראל. כאמור, בתום הדיון אושרו התקנות פה אחד, בקולותיהם של ח"כ טל וח"כ ולדימיר בליאק.

כתיבת תגובה