חרדים ימינה חילונים שמאלה – תוכנית החלוקה של בית שמש

במכתב רשמי שנשלח לזוכים במחיר למשתכן נכתב: "התאימו בבקשה את מקום מגורכם לתכנון שבוצע בשכונה ע"י נציגי העיר: רמה ד' מגזר חרדי, נוה שמיר מגזר כללי"

ראש עיריית בית שמש ומונטג צילום: באדיבות המצלם

אלפי הזוכים במחיר למשתכן בבית שמש הופתעו לקבל בימים האחרונים מכתב לתיבת המייל שלהם, מכתב שהגיע ממשרד השיכון, המפנה את הנמענים למכתב שפרסמה עריית בית שמש כשעל סדר היום הסדרת החלוקה בשכונות החדשות ברמב"ש, ועידכון הציבור בהחלטת העירייה על הקצאת השכונות לפי ציבורים.

לפני המכתב, הוסיפו במשרד השיכון את השורה הבאה: "לכבוד, זוכי מחיר למשתכן בבית-שמש. לבקשת עירית בית שמש, מועבר לידיעת הזוכים מידע כללי מטעם העיריה אודות העיר והשכונות המוקמות בה בימים אלה".

וכך נכתב: "לזוכים היקרים והנכבדים ברמת בית שמש ד' ובשכונת נוה שמיר- רמת בית שמש ה' שלום וברכה, רציתי בשורות אלו יחד עם החתומים מטה נכבדי לעבודת הבניה והפיתוח של עירנו בית שמש לפנות אליכם לשקול בתבונה את צעדיכם העתידים בהקשר לזכייתכם במחיר למשתכן רמה ד' ונוה שמיר".

"כידוע שפרנסי העיר ואני קבלנו על עצמנו מדיניות עיצוב השכונות החדשות בעיר לפי מגזר ותמהיל כאשר מחד ביקשנו למנוע חיכוכים מיותרים ומאידך לתת מענים ושירותים מותאמים. הוחלט ע"י גם בברכת גדולי ישראל מר"ן הרב עובדיה יוסף ומר"ן הרב שטינמאן זצ"ל זיע"א וכן יבדל לחיים ארוכים כ"ק האדמו"ר מבעלזא להקים שכונות גם למגזר הכללי מתוך מטרה לדאוג לכלל המגזרים ואכן יחד עם חברי חברי מועצת העיר של ש"ס דגל התורה אגודת ישראל ושלומי אמונים כמו גם חברינו מהליכוד הבית היהודי ושאר המפלגות הכלליות, ליעד את רמה ד' למגזר החרדי ואת נוה שמיר למגזר הכללי ובכללם בני העיר הוותיקה הצעירים והיקרים הרוצים להקים בית בעירם".

"בכל שכונה נתנו את ההדגשים והצרכים הנדרשים לסוג האוכלוסיות שצפינו שיגיעו לגור בה. בנוה שמיר אנו מתכננים מרכזי פנאי כמו קאנטרי קלאב, קומות גבוהות, מספר מוסדות דת מצומצם, ומאפיינים נוספים הנפוצים בשכונות כלליות ברחבי הארץ. לעומת רמה ד' עם אפיונים דתיים וחרדיים בשכונה באופן שרמה ד מותאמת באופן מוחלט לצרכי הציבור החרדי מוסדות חינוך ותלמודי תורה רבים מרפסות סוכה וכדו', כמו גם שמות השכונות והרחובות הותאמו כראוי".

"לכן אנו קוראים מתוך ידידות וחיבה תנו את דעתכם לבקשתנו והתאימו בבקשה את מקום מגורכם לתכנון שבוצע בשכונה ע"י נציגי העיר: רמה ד' מגזר חרדי, נוה שמיר מגזר כללי".

בסיומו של המכתב נכתב  כי "איש לא יוכל להלין כלפינו אם לא ימצא בשכונה העתידית מאפיינים אחרים מהמאפיינים הנדרשים לו. חשוב לנו שכל אוכלוסייה תזכה לתנאים ההולמים אותה לפי המצופה מאורח חייה לכן מכתבנו זה בא להבהיר ולתת כיוון קריאה ברור לאפיון ואכלוס השכונה".

על המכתב חתומים מטעם העירייה: משה אבוטבול ראש העיר וסגן יו"ר השלטון המקומי, משה מונטג יו"ר הוועדה לתכנון ובניה, שלום אדרי חבר מועצת העיר ממונה העיר הוותיקה, משה שטרית סגן ראש העיר, ממונה קשרי חוץ, מנשה אליאס חבר מועצת עיר ממונה איכות הסביבה, חיים בן מרגי משנה לראש העיר, סטלה וולטר חברת מועצת העיר.

4 תגובות ל: "חרדים ימינה חילונים שמאלה – תוכנית החלוקה של בית שמש"

  1. מתבייש במכתב ותוכנו,
    למה שום ראש עיר חילוני לא עשה כך? ולמה בחריש אף אחד לא התנצל?

    אפרטהייד.

  2. אסור ששום חרדי יוותר על זכותו לגור בנווה שמיר / רמה ה. הוא יפסיד מאות אלפי שקלים ומי יודע אם יוכל לזכות לדירה משלו ובטח שבמחיר כזה. מה כם שהשכונה תהיה בסוף (בהתחלה) חרדית. יאושרו הוספת מרפסות סוכה , יהיה מספיק מקום למבני ציבור והקאנטרי יהיה מופרד . אל דאגה אל תוותרו על זכותכם !!!

  3. כל הרעש הזה רק יחזק את ההתיישבות החרדית בבית שמש

  4. אל דאגה נווה שמיג תהיה חרדית בוודאות חילונים שומעים בית שמש בורחים מהיציאה אני מכיר כמה חרדים שזכו בנווה שמיר וגם אני זכיתי בנווה שמיר אני בטוח בוודאות ששכונת נווה שמיר תהיה חרדית

כתיבת תגובה