תחייה להשתלבות אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה

נתונים המגיעים מנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומשירות התעסוקה מציגים רנסנס לאנשים עם מוגבלויות • הרבה יותר מוותרים על הבטחות הכנסה למיניהן ומנסים להשתלב בעולם העבודה

אדם עם מוגבלות משתלב בעבודה (בכנסת) | אילוסטרציה: מרים אלסטר, פלאש 90

לרגל היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות המצוין מחר (ג), נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מפרסמת נתונים סטטיסטיים על מצבם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

בישראל חיים כיום כ-1,493,100 אנשים עם מוגבלות, על פי נתוני מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל. בקרב גילאי 20 ומעלה יש כ-1,120,100 אנשים עם מוגבלות המהווים 20% מקרב כלל האוכלוסייה בגילאים אלו. מתוכם כ- 458,900 איש עם מוגבלות חמורה, וכן כ -661,200 איש עם מוגבלות מתונה.

בנציבות מציינים לטובה, כי בשנים האחרונות קיימת מגמת עלייה מתמדת בשיעורי התעסוקה של אנשים עם מוגבלות. מצד אחד החברה למדה לקבל ולהכיר אנשים עם מוגבלות ומאידך, המדינה מסייעת ומתגמלת מקומות עבודה שקלטו אנשים עם מוגבלות, באמצעות תוכניות ומענקים.

כיום, שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות עומד על 60% ואילו שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות חמורה עומד על 47%. זהו שיפור משמעותי ביותר. בשנת 2011 עמדו שיעורי התעסוקה בקרב קבוצה זו על 32% בלבד.

עם זאת, מוסיפים בנציבות, קיים עדיין פער ניכר בין אנשים עם מוגבלות לאנשים ללא מוגבלות – שכן שיעור התעסוקה בקרב אנשים ללא מוגבלות, עומד על 79%. אנשים עם מוגבלות נתקלים לא אחת בחסמים שנובעים מהפליה, סטיגמות והיעדר הזדמנויות, הגורמים לקושי להשתלב בשוק העבודה.

כך למשל, שיעור האנשים העובדים במשרה מלאה בקרב אנשים עם מוגבלות חמורה, הינו 35%. זאת לעומת 63% בקרב אנשים ללא מוגבלות. כמו כן, 33% מסך כל האנשים עם מוגבלות, מרוויחים שכר הנמוך מ-5,000 שקלים, לעומת 23% בלבד המרוויחים כך בקרב אנשים ללא מוגבלות. נתון מעניין נוסף הוא, שרק 18% מהאנשים עם מוגבלות, סבורים כי תפקידם מאפשר קידום בעבודה, לעומת 39% מהאנשים ללא מוגבלות.

הפערים בתחום התעסוקה, משליכים מידית גם על הפערים בתחושת העוני. שימו לב לנתון הבא: 17% מהאנשים עם מוגבלות חמורה, עדיין מדווחים על כך שאינם מצליחים לכסות הוצאות חודשיות למזון, לחשמל, לטלפון ודומיהם. זאת – לעומת 5% בלבד מהאנשים ללא מוגבלות. בנוסף, 24% מקבוצת המוגבלות החמורה, מעידים על כך שלעיתים קרובות חוו תקופות בחייהם שבהם חשו עוני. זאת, לעומת 10% בלבד בקרב אנשים ללא מוגבלות. מצב של עוני עם מוגבלות מביא לתעוקה נפשית קשה, כך שעדיין יש הרבה מה לשפר בתחום התעסוקה והשכר לבעלי מוגבלות.

כיום יש חובה על גוף ציבורי גדול להעסיק 5% אנשים עם מוגבלות משמעותית ובקרב אנשים עם מוגבלות יש ציפייה למימוש החובה וליציאתם ממעגל העוני והרווחה.

במהלך השנה פורסמו נתוני 2018 בנוגע למידת עמידתם של גופים ציבוריים גדולים, ביעד ייצוג הולם לאנשים עם מוגבלויות של 5% הקבוע בחוק. גוף כזה שאינו עומד ביעד, חייב לנקוט פעולות שונות לקידום הנושא. הנתונים העדכניים מעידים על כך שכ-60% מהגורמים הממשלתיים עומדים ביעד, 22% עומדים בו ברמה בינונית ביעד ו-18% עומדים ביעד ברמה נמוכה או בכלל לא.

בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מדווחים כי בשנת 2019 טיפלה הנציבות במספר שיא של כ- 6,000 פניות ציבור בתחומים של נגישות, הפליה, תעסוקה, מידע ועוד. הנציבות גם ניהלה כ-40 תיקי תביעה והגישה כ-70 חוות דעת בתיקים, ערכה פעילות אכיפה ופיקוחים בכ-1,000 אתרים.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "הנתונים הסטטיסטיים שהפקנו, מעידים על הקשיים הללו שאנשים עם מוגבלות נתקלים בהם, וממחישים שעדיין לא הגענו לחברת המופת שכולנו חולמים עליה. עם זאת, יש לציין כי בשנים האחרונות חל שיפור בנתונים, כאשר זו השנה השנייה ברציפות בה נמצא, כי 60% מהאנשים עם מוגבלות מועסקים (לעומת 79% בקרב אנשים ללא מוגבלות).

"זהו שיפור משמעותי שנובע מפעילות ועבודה של כל הגורמים במשק. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למגר את ההפליה של אנשים עם מוגבלות ולהביא לשינוי של ממש במצבם".

הנתונים המגיעים משירות התעסוקה, מציגים תמונה זהה של שיפור עצום ברצון אנשים עם מוגבלויות להשתלב בשוק התעסוקה.

אמנם הנתונים מציגים מגמת עלייה במספר המובטלים בקרב אנשים עם מוגבלויות, כאשר בשש השנים האחרונות חלה עלייה של 19% במספר תובעי האבטלה בקרב אנשים עם מוגבלויות, אולם נתונים אלו מוכיחים את המגמה של השתלבות בשוק התעסוקה, כאשר בשנה האחרונה 4,596 ישראלים בעלי מוגבלויות יצאו ממעגל הקצבאות של הבטחת הכנסה והחלו את דרכם בשוק העבודה.

בסה"כ הושמו בעזרת לשכות התעסוקה בשנת 2019, 6,636 דורשי עבודה בעלי מוגבלויות. 69% מתוכם יצאו ממעגל הקצבאות של הבטחת הכנסה.

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "כמעט רבע מכלל המתייצבים בלשכות התעסוקה הם אנשים בעלי מוגבלויות. הנתון מצביע על קושי של בעלי מוגבלויות, בעיקר הדור המבוגר, להשתלב בשוק העבודה הישראלי.

"למרות השיפור הכללי, מדובר בנתון מדאיג, והוא צריך להיות קריאת השכמה לחברה ולמעסיקים בפרט. שילוב של בעלי מוגבלויות בחברה יגיע רק דרך שילוב בעבודה.

"המטרה המרכזית של כולנו היא להתמקד בשילובם של בעלי המוגבלויות בחברה ובעבודה בפרט. שירות התעסוקה ימשיך לפעול לשיפור מצב התעסוקה של בעלי המוגבלויות בשוק העבודה, תוך מתן טיפול מדויק ומותאם לכל דורש עבודה".

כתיבת תגובה