תחרות על לב הצרכן מול 'קרפור': שופרסל חתמה עם 'ספאר' ההולנדית

ענקית הקמעונאות הבינלאומית ספאר בדרך לישראל: שופרסל ועמית זאב חתמו על הסכם להשקת רשת ספאר בישראל | לפי ההסכם, תוקם חברה משותפת שתוחזק על ידי שופרסל בשיעור של 19.9% ועמית זאב בשיעור של 80.1% ויוענק לה זיכיון להפעלת חנויות תחת המותג SPAR, וכן לייבוא ושיווק בלעדיים של מוצרי SPAR בישראל

איציק אברכהן יו"ר קבוצת שופרסל, אורי וטרמן מנכ"ל קבוצת שופרסל, עמית זאב, רועי פרייבך מנכ"ל חברות הבנות שופרסל. | צילום: סיון פרג', יח"צ שופרסל

צעד נוסף בתחרות ראש בראש מול קרפור: שופרסל הודיעה היום כי לאחר החתימה על מזכר ההבנות בחודש דצמבר האחרון, שופרסל ועמית זאב חתמו על ההסכם להשקת רשת SPAR ישראל באמצעות חברה משותפת, אשר תוחזק על ידי שופרסל בשיעור של 19.9% ועל ידי עמית זאב בשיעור של 80.1%.

במסגרת ההסכם, לחברה המשותפת עם עמית זאב, שישמש כמנכ"ל החברה, יוענק זיכיון להפעלת חנויות תחת מותג SPAR וכן לייבוא ושיווק בלעדיים של מוצרי SPAR בישראל המציעים למעלה מ-10,000 מוצרים המשווקים ב-48 מדינות ברחבי העולם.

החברה המשותפת תפעל, בין היתר, לפתיחת חנויות SPAR  בישראל, וכן תספק לשופרסל מוצרי SPAR אשר יימכרו ברשת שופרסל. לשופרסל תהיה הזכות לרכוש מהחברה המשותפת את המוצרים הנושאים את המותג SPAR, כאשר החברה המשותפת תהיה רשאית לרכוש מהחברה מוצרים וכן שירותים לוגיסטיים.

ההסכם מסדיר את יחסי הצדדים בחברה המשותפת, אשר יוכלו להתחרות זו בזו. שופרסל תעמיד לחברה המשותפת, במספר אבני דרך, סך של 28 מיליון ש"ח אשר חלקו כהשקעה וחלקו כהלוואת בעלים. ההסכם כפוף לאישור רשות התחרות.

 "ההסכם שחתמנו מהווה נדבך נוסף בפעילותה של שופרסל להוזלת יוקר המחייה בישראל, על ידי הכנסת מגוון רחב של מוצרים בסטנדרטים בינלאומיים ובמחירים הוגנים, בכדי להגביר את התחרות בשוק המזון ומוצרי הצריכה", אמר אורי וטרמן מנכ"ל קבוצת שופרסל.

עמית זאב מסר: "החתימה על ההסכם היא אבן דרך משמעותית בהגעתה של רשת SPAR לישראל, אשר תביא עימה סטנדרטים בינלאומיים, רעננות, חדשנות ושפע של מוצרים במגוון רחב של סגמנטים, אשר יאפשרו תחרות על ליבו וכיסו של הצרכן הישראלי".

SPAR היא רשת קמעונאות בינלאומית שמקורה בהולנד הפועלת ב-48 מדינות ברחבי העולם. השקת הרשת בישראל תוקם תחת חברה משותפת לשופרסל, עמית זאב ושותפים נוספים שעתידים להצטרף. הסכם הזיכיון יאפשר לחברה המשותפת לפתוח סניפים בארץ, לייבא אלפי מוצרים מרחבי העולם של המותג הפרטי SPAR ולשווקם בחנויות SPAR וברשת שופרסל.

הרשת פועלת במודל של שותפים מקומיים, ב-13,623 חנויות ברחבי העולם המשרתות 14.5 מיליון לקוחות מדי יום, עם מחזור מכירות שנתי ב-2021 שעמד על כ- 41.2 מיליארד אירו.

קצב הצמיחה השנתי שלה עומד בממוצע של כ-5.1% ועל פי התחזיות של SPAR העולמית, הרשת צפויה להגיע למחזור מכירות של 50 מיליארד אירו בשנת 2025.

כתיבת תגובה