תיק 4000: אלוביץ’, חפץ וקמיר יישארו במעצר

למרות פרשת המיסרונים שלושת החשודים המרכזיים בפרשה יאלצו להישאר בבית המעצר. קמיר יישאר במעצר עוד יומיים ב 28.02 ואילו אלוביץ’ וחפץ יישארו במעצר לפחות עד ליום ראשון 4.03

שאול אלוביץ' בהארכת מעצרו | צילום: פלאש 90

בתום יום דיונים ארוך החליט שופט המעצרים להאריך את מעצרם של שלושת החשודים המרכזיים בתיק 4000 שאול אלוביץ’ בעל השליטה בקבוצת בזק, ניר חפץ יועץ אסטרטגיה ותקשורת, אולי קמיר גם הוא יועץ אסטרטגי.

בהקראת החלטתו הסביר השופט כי לאחר שבחן את הראיות שהוגשו לבית המשפט, ולאחר בחינת התשתית הראייתית החליט שיש להותיר את החשודים במעצר. מדובר בפרשה מורכבת בחשד לעבירות על ידי נושאי תפקידים בכירים וקשה להמעיט בערכן של החשדות וכי הדרישה לשד בסיסי התקיימה עוד לפני גל המעצרים הנוכחי.

הוא הוסיף ואמר כי שחרור החשודים בשלב זה עלול להביא לפגיעה קשה בחקירה. ועל אף הפגיעה הקשה בהליך אמש בחשיפת המסרנים בין נציד הרשות לניירות ערך לשופטת המעצרים, יצב אל מול אלה האינטרס של הציבור נוכח התשתית הראייתית. “תפקיד בית המשפט הוא לערוך איזונים בין האינטרסים השונים. ידו של האינטרס הציבורי על העליונה. בשלב הנוכחי של החקירה, ביחס לחשודים שבפניי, אין החקירה סובלת דחייה” הוסיף.

השופט קבע כי מעצרו של אלי קמיר יוארך עד ליום רביעי 28 בפברואר, ומעצרם של אלוביץ’ וחפץ יוארך עד ליום ראשון ה 4 במארס.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה