תכירו את 'רייסדור1' – מגדל המשרדים החדש בב"ב

מגדל משרדים חדש בבני ברק – במתחם 'דן דיזיין' • כמה שילמו רייסנר ויוסף מוריס עבור מגדל המשרדים החדש? • יקי רייסנר ל'ביזנעס': "אחרי המגורים והמסחר הגיע הזמן שנעסוק בבינוי למשרדים"

אחרי המסחר מגיעים המשרדים. יקי רייסנר על רקע מרכז רייסדור באלעד | צילומים: יח''צ

מגדל המשרדים החדש של היזם החרדי: קצת יותר מארבעה דונמים במתחם 'דן דיזיין סנטר' בבני ברק נרכשו במחיר של יותר מ-60 מיליון ש"ח לטובת הקמת מגדל משרדים בן 21 קומות.

החברות הזוכות במכרז של רמ"י הן רייסדור יזמות בע"מ של איש העסקים החרדי יקי רייסנר וחברת יוסף מוריס החזקות בע"מ.

שוחחנו עם איש העסקים יקי רייסנר על מנת לקבל פרטים נוספים בנוגע למגדל המשרדים הראשון שבונה רייסדור יזמות.

יקי, מגיע לך מזל טוב?

רייסנר: "אכן אנו מתכננים להקים במקום מגדל משרדים של עשרים ואחת קומות. זאת בנוסף ל-5000 מ"ר של שטחי מסחר בחזית המגדל ועוד 10,000 מ"ר של חניה, דבר שיועיל מאוד לבאי המקום. בנוסף לכך אמור להיות במקום גשר שיוביל מ'אם המושבות' הסמוכה והאיזור עצמו נמצא צמוד לשכונת רמת החייל בתל אביב ו'יושב' ממש על פארק הירקון. אנחנו מאמינים באטרקטיביות של המקום".

ספר לנו, מה העלויות המלאות, ומה לוחות הזמנים?

"רשות מקרקעי ישראל הוציאה מכרז שזכינו בו יחד עם חברת יוסף מוריס, שהוא הבעלים של 'רמט טרום'. הסכום המלא הוא 62 מיליון ש"ח ואנו מקווים לקבל היתר בניה כבר בשנה הקרובה. לאחר שנקבל את היתר הבניה אנו נתחיל בביצוע מיידי של הפרויקט, כך שהאכלוס אמור להיות בעוד 4 שנים".

יש כבר מיתוג למגדל? והאם יהיו לו 'שכנים'?

"המגדל עצמו אמור להיקרא 'רייסדור1', ורשות מקרקעי ישראל אמורה להוציא עוד מכרזים למגדלי משרדים נוספים באיזור".

מדובר למעשה באיזור שנמצא בתחום השיפוט של עיריית בני ברק אך אינו חלק מ'מתחם ב.ס.ר.' המוכר כי אם חלק מקצהו הצפוני של ה-BBC – מרכז העסקים של בני ברק.

 

אתם לא קצת 'נצמדים' לקריית עתידים?

"ממש לא. לא מדובר על פנים שכונת רמת החייל על כל הפקקים שבה, אלא ממש ליד תחנת הרכבת של בני ברק, צמוד לצומת 'אם המושבות', וכמובן עם היתרונות הירוקים של פארק הירקון הצמוד", אומר רייסנר.

חברת היזמות שלך עוסקת בעיקר בנדל"ן למגורים, מדוע החלטתם לפנות לתחום הנדל"ן המסחרי?

"תראה, לאורך השנים בנינו אלפי יחידות דיור וגם לא מעט מרכזים מסחריים. נכון לרגעים אלו יש לנו בערך 1500 יחידות דיור שנמצאות בבניה, ויש לנו מרכזים מסחריים בקריית גת, גבעת שמואל, חריש, אלעד, בני ברק ועוד. כאדם חרדי אני הולך לפי מאמר חז"ל: 'לעולם ישליש אדם נכסיו', אז אני חושב שלאחר שהוכחנו את עצמנו יפה מאוד עם אלפי יחידות דיור למגורים, ולאחר שהוכחנו את עצמנו גם בתחום המרכזים המסחריים, עכשיו הגיע הזמן גם למשרדים".

"בשורה התחתונה", מסכם רייסנר, "מדובר בבשורה גם לתושבי השכונה החדשה של בני ברק שמתוכננת כעת. תחשוב כמה תושבים חדשים יוכלו ללכת ברגל מהדירה לעבודה במגדל החדש".

כתיבת תגובה