תקציב של עשרות מליונים לעמותות לשילוב נשים בשוק העבודה

המדינה תשקיע עשרות מליוני שקלים נוספים בשנים הקרובות בקידום תעסוקת נשים מחברות מסורתיות. ארגון בעצמי זכה במכרז להפעלת תכנית 'אשת חיל', המסייעת לאמהות מחברות מסורתיות להשתלב ולהתקדם בעולם העבודה

חללי עבודה אסרולציה שאטרסטוק

ארגון 'בעצמי' זכה לאחרונה במכרז של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים להמשך הפעלתה המקצועית של תכנית 'אשת חיל' בשנתיים הקרובות, עם אופציה להארכה לחמש שנים. מדובר במכרז רחב היקף בתקציב של כ- 14 מליון ש"ח לשנת פעילות, הנכנס לתוקפו מאוגוסט 2018.

תכנית אשת חיל, המופעלת מקצועית מזה כחמש שנים ע"י ארגון 'בעצמי', סייעה בתקופת הפעלתה בארגון לכ- 5,700 אמהות מחברות מסורתיות ומחברות המתמודדות עם מעבר תרבותי (מהקהילה האתיופית, מהחברה הערבית, עולות מצרפת, מקווקז ומבוכרה, עולות ותיקות ועוד), וכיום מפעילה התכנית למעלה מ- 70 קבוצות מכל רחבי הארץ. זאת, לאחר שבמסגרת מסקנות ועדת טרכטנברג הומלץ להרחיב את פעילות התכנית בקרב החברה הערבית.

technion-box

התכנית מעניקה הזדמנויות וכלים לאמהות לטובת שילובן בתעסוקה יציבה והוגנת, התואמת את השאיפות והכישורים שלהן, ולפיתוח "מסוגלות תעסוקתית" של הנשים לטווח הארוך. התכנית מסייעת למשתתפות להשתלב ולהתקדם בעולם העבודה ולעלות על מסלול של תעסוקה ויציאה מעוני. בתכנית ניתן דגש על גישור על פערים תרבותיים ותעסוקתיים, ביניהם פערי שפה וכישורי מחשב, ומוצעים מענים לטובת היציאה לעבודה של האם, תוך תמיכה במשפחה ובמשק הבית, לחיזוק הנשים בקהילותיהן, ומכאן אף לחיזוק הקהילה כולה.

כ – 65% מהנשים שהצטרפו לתכנית כשהן לא עובדות, השתלבו בעבודה בהן הן בחרו, התואמת את השאיפות והכישורים שלהן. כ – 60% מהמשתתפות אף עברו תהליכי קידום תעסוקתי משמעותיים, בהם: שיפור בתנאי העבודה, שיפור בהכנסה, קידום, רכישת מקצוע ועוד.

לינדה דגן מפקחת ארצית לתכניות תעסוקה במשרד העבודה והרווחה אמרה כי "משרד העבודה והרווחה שם לו למטרה לשלב בשוק העבודה ולקדם נשים מחברות מסורתיות. תכנית אשת חיל היא אחת מתכניות הדגל של השירות לרווחת הפרט והמשפחה שמניבה פירות בכל שנה מחדש".

מנכ"ל בעצמי צביקה גולדברג אמר לאחר הזכייה במכרז "זוהי זכות גדולה עבורנו להמשיך ולפעול לקידום תעסוקה בקרב אלפי נשים מחברות מסורתיות, מרובות בחסמים תעסוקתיים, ולאפשר להן להתקדם בעולם העבודה בצד היותן אימהות. אני מודה לצוות העובדות של אשת חיל, הפועלות עם הנשים במסירות, ויחד מלמדות אותנו מדי יום על שאפתנות, כוחות ואמונה בעצמך.
אני מודה למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על הבחירה בנו שמהווה הבעת אמון גדולה בתכנית ובהצלחתה ולשאר שותפינו לדרך, ובפרט לרשות לפיתוח כלכלי במשרד לשווין חברתי. יחד נמשיך לעשות ולהצליח!"

side
Technion – inner

כתיבת תגובה