תרצו סטייק בורגר מודפס לסעודה המפסקת?

כשה’דיו’ במדפסת התלת מימד מורכב מפורמולה צמחונית, אין פלא שהבורגר הצרוב וה’מעושן’ שיוצא ממנה – צמחוני לגמרי • אבל עולם ההשקעות מאמין לגמרי: מור ומיטב דש – שני בתי השקעות מובילים השקיעו ב’סבוריט’ קרוב ל-3 מיליוני דולרים • מנכ”לית SavorEat: “העובדה שגופים משמעותיים בשוק ההון מביעים בנו אמון משמחת מאוד, ואנחנו מאמינים שהם יראו הצדקה להשקעה בתוך תקופה לא ארוכה”

בורגרים מודפסים של 'סבוריט' | צילום: Savoreat

תארו לכם את הסיטואציה ההזויה הבאה: תשעת הימים. אתם יושבים במסעדה. האווירה נוחה, המוזיקה הווקאלית חרישית ואל השולחן מוגשת מנת סטייק עסיסית שהזמנתם דקות ספורות קודם לכן בתפריט הדיגיטלי. הריח – בשר, המראה – בשר, המרקם – בשר והטעם, הו הטעם, אומצת בשר עשויה בדיוק במידה הנכונה עם כמות השומן האהובה עליכם. בסיום, (הארוחה, לא המסכת) מוגשת גלידה חלבית משובחת, עם שברי מקופלת והררי קצפת.

התיאור שקראתם זה עתה מנפץ אחת ולתמיד את האמרה הידועה: אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז – זה ברווז. במקרה דנן מדובר בסטייק שנראה אמנם כמו בשר, מתנהג כמו בשר, אולם כל כולו פרי יצירתה של מדפסת תלת מימד בשילוב רובוט שף אוטומטי-אוטונומי. כאשר לא ירחק היום והמלצר גם יהיה רובוט, ההגשה תהיה ללא מגע יד אדם כלל.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

אוכל, הייטק ומיליונים

עולם תחליפי הבשר מתקדם בצעדי ענק לעבר העתיד הקרוב. מה שהיה בעבר נחלתם של מדומיינים ומדענים הוזים, הופך בעת האחרונה להשקעות של בתי השקעות מכובדים ביותר, המביעים אמון מלא בחברות הפיתוח באמצעות כספם.

בתי ההשקעות מור ומיטב דש נכנסים לתחום החדש והמלהיב: הפודטק. שילוב של אוכל והייטק. את ההשקעה הראשונה – שלושה מיליוני דולרים, הן החליטו להשקיע בחברת סבוריט-SavorEat המתמחה בייצור מוצרים דמויי בשר מן הצומח. כך עולה מדיווח ב’כלכליסט’.

מדובר בחברה שפיתחה טכנולוגיה לייצור ובישול תחליפי בשר מבוססי צמחים עם טעם וחווית אכילה זהה לבשר מן החי, בהתאמה אישית להעדפות הסועד. כאמור, לא מדובר בייצור חומר גלם בלבד אלא במוצר סופי המוזמן על ידי הסועד דרך האפליקציה, הכולל מרקם ייחודי של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות) ואת מידת העשייה המועדפת על הסועד. בתוך 6 דקות בלבד מרגע ההזמנה, מפיקה-מדפיסה המערכת את הסטייק או ההמבורגר של SavorEat האהוב עליכם ביותר.

“זה יתרון גדול של מערכת סגורה. ובגלל שזה אוטומטי לא צריך כוח אדם מיומן. אם יש לך רשת של מסעדות, אתה לא צריך להכשיר שפים או סו שף. הכל בקוד”, אומרת רחלי ויזמן, המנכ”לית והמייסדת של SavorEat ל’גיקטיים’. “אנחנו יכולים לשלוט על ההרכב ולהגדיר לצרכן ספציפי מה כמות החלבון שהוא רוצה, מה כמות השומן, איך הוא רוצה לבשל, מה יהיה הגודל ומה יהיו ההרכבים. זה משהו שלא קיים. לא רק בבשר או תחליפים. כשאתה תיתן ביס, אתה תרגיש שאתה אוכל בשר”, מבטיחה ויזמן.

גיוס שני בשבועיים

שוק תחליפי הבשר פורח בשנים האחרונות: Future Meat, SuperMeat, Aleph Farms ועוד. סבוריט נמצאים ככל הנראה במצב שונה לחלוטין מהחברות האחרונות. על פי הדיווח ב’כלכליסט’ ההשקעה של מור ומיטב דש בסבוריט היא לפי שווי אפקטיבי של 25 מיליון דולר ותבוצע בשני שלבים בהתאם לעמידה באבני דרך. כמיליון דולר ראשונים יושקעו מיידית לפי שווי של 13 מיליון דולר וכשני מיליון דולר נוספים יושקעו לפי שווי של עד 35 מיליון דולר. כמו כן, ניתנה אופציה למשקיעים להשקיע כמיליון דולר נוספים. את הגיוס הוביל אורי מור ממשרד מור לנגרמן.

טעם של בשר. סטייק בורגר צרוב של ‘סבוריט’ | צילום: Savoreat

מדובר בסבב גיוס שני ל-SavorEat בתוך כשבועיים, כאשר סך כל הגיוס עומד על 4.75 מיליון דולר. הגיוס הראשון של שותפות המו”פ מילניום פודטק עומד על 1.75 מיליון דולר לפי שווי של 7 מיליון דולר.

870/135 ליינר ארטקל

הסטארט-אפ נוסד כאמור בידי ויזמן בשנת 2018. פרופ’ עודד שוסיוב משמש המדען הראשי של החברה, לצד פרופ’ עידו ברסלבסקי ושמונה עובדים נוספים, כולל צוות יועצים בכירים ושותפים מובילים בקבוצת BBB. החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור של תחליפי בשר, המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת מימד ושיטות בישול מתקדמות.

המבורגר ברשת 

על פי הדיווח ב’גיקטיים’, ויזמן מתחייבת כי כבר בשנה הבאה תתחיל בפיילוט עם רשת BBB, כאשר השף והסמנכ”ל של הרשת משמש כיועץ קולינרי לחברה. הסכום שגויס כעת אמור לשמש בין היתר גם להפעלת הפיילוט ברשת. ב-3 שנים הראשונות לקיומו של המוצר, החברה מתכננת לפעול במתכונת B2B, כלומר אל מול רשתות מזון. בהמשך, ויזמן כלל לא שוללת את הכניסה לתחום ה-B2C, וטוענת שכמו שנספרסו העבירו את מכונות הקפה מבית הקפה ישירות לבית שלכם, כך גם SavorEat תביא לכם את חווית המסעדות הביתה.

ללא ספק, מערכות הכשרות השונות יידרשו עם הזמן לתת את דעתן על המוצרים ולהכשיר את הסטייק הפרווה לבוא בקהל החרדי. זכרו, גם אם הדרך עוד רחוקה מעט, היא כבר הרבה יותר קרובה מתמיד. 

ממור בית השקעות נמסר בעקבות ההשקעה: “תעשיות המזון מן החי הן גורם מרכזי להתחממות כדור הארץ והגורם המרכזי לפליטת גזי חממה ופגיעה באיכות הסביבה, ומכאן שקיים אינטרס בינלאומי לצמצום הזיהום ולצריכה נבונה ומזינה יותר של מזון. לאור זאת אנחנו מעריכים כי קיים פוטנציאל בפיתוח של מדעני סבוריט”.

יוצאים לפיילוט. דאבל אמריקן בורגר (אמיתי) של BBB | צילומסך מאתר החברה

ממיטב דש נמסר: “היכולות של הצוות המקצועי וקצב הצמיחה המהיר של סבוריט צפויים לספק פתרון ייחודי לשוק הפודטק המתפתח. מדובר בתחום בעל פוטנציאל צמיחה לאור מגמות גלובליות ובהן אופן צריכת המזוןאנחנו שמחים לקחת חלק במהפכה הזאת”.

רחלי ויזמן, מנכ”לית SavorEat הוסיפה: “אנחנו מאמינים שרק אלטרנטיבות איכותיות ובריאות לבשר יצליחו להוביל את השינוי המיוחל של צמצום צריכת בשר. באמצעות הגיוסים האחרונים אנחנו נפעל לממש את התפיסה הזו ולהביא לשוק טכנולוגיה ייחודית שיכולה להוביל את שוק הפודטק. העובדה שגופים משמעותיים בשוק ההון מביעים בנו אמון משמחת מאוד, ואנחנו מאמינים שהם יראו הצדקה להשקעה בתוך תקופה לא ארוכה”.

כתיבת תגובה