1,000 שקל לאדם ועד 5,000 למשפחה: מענק נוסף למפונים

נפתחה האפשרות להגשת בקשות למענק הצטיידות והיערכות לחג לתושבים שפונו מבתיהם | מדובר במענק נוסף על 2 מענקים בסכום זהה ששולמו למפונים עד כה | למענקים אלה הוגשו כ-88 אלף בקשות ושולם סכום כולל של כ-181 מיליון ₪ |תושבים בישובים שהוגדרו כישובים שלא קיימת מניעה ביטחונית לשוב אליהם, לא ייכללו בין זכאי המענק

פסח כשר ושמח. צילום: tomertu | שאטרסטוק

רשות המסים פתחה את האפשרות להגשת בקשות מקוונות למענק הצטיידות והיערכות לחג הפסח עבור מפוני העוטף ויישובי הצפון, זאת בהמשך להחלטת ממשלה בעניין. בהתאם להחלטת הממשלה שהתקבלה היום, גובה המענק יעמוד על 1,000 ₪ לאדם ועד 5,000 ₪ למשפחה.

מדובר במענק נוסף על 2 מענקים בסכום זהה ששולמו למפונים עד כה. למענקים אלה הוגשו כ-88 אלף בקשות ושולם סכום כולל של כ-181 מיליון ₪.

למענק זכאים תושבים שמקום מגוריהם הקבוע הוא ביישוב שפינויו או ריענונו הוארכו עד ליום 7 ביולי 2024, שפונו מבתיהם החל מ- 7.10.2023, ועדיין לא שבו למקום מגוריהם הקבוע. זאת, למעט תושבים בישובים שהוגדרו כישובים שלא קיימת מניעה ביטחונית לשוב אליהם בהחלטות ממשלה 1193 ו-1478. תהליך הגשת הבקשה הוא פשוט ונמשך דקות ספורות, די שאחד מבני הזוג ימלא טופס בקשה מקוון עבור התא המשפחתי. ילדים מעל גיל 18, גם אם מתגוררים עם ההורים, יגישו בקשה נפרדת למענק.

ניתן להגיש בקשות עד לתאריך ה-7 במאי 2024. הבקשות למענק יוגשו באתר רשות המסים ויטופלו תוך 3 ימי עסקים מהגשתן, ולאחר שהרשות תאמת את חשבון הבנק של מגישי הבקשה. יודגש כי מענק זה אינו מהווה פיצוי בשל נזקים המזכים בפיצוי לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים, ובהתאם, לא יקוזז מהסכומים המגיעים לניזוק.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "הממשלה אישרה כעת את החלטתי להעביר מענקים נוספים למשפחות מפונים מהעוטף ומהצפון. 1,000 ₪ לאדם ועד 5,000 ₪ למשפחה. מדובר במענק שנועד לסייע לתושבי העוטף והצפון הגיבורים המפונים מבתיהם לעבור את תקופת הביניים. במקביל, אישרנו בממשלה תקציב על סך 19 מיליארד ₪ למנהלת תקומה ואנחנו עובדים על תכנית רב שנתית גדולה לפיתוח הערים, היישובים, המושבים והקיבוצים בצפון ובחבל התקומה. ממשלת ישראל חייבת להילחם ולנצח את חמאס וחיזבאללה ולהחזיר את תושבי העוטף והצפון הביתה בבטחה".

כתיבת תגובה