13 חודשי מאסר ליועץ משכנתאות שזייף מסמכים

13 חודשי מאסר וקנס כספי בסך 15 אלף ₪ על יועץ משכנתאות שהורשע בגין 20 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמכים בנסיבות מחמירות, עבירות מיסים ועוד • איכותם של הזיופים שביצע במסמכים הביאה לכך שהבנקים לא הבחינו בזיופים החוזרים

יועצי משכנתאות חרדיים | צילום: אלי סגל

בית משפט השלום בירושלים, בפני השופט מרדכי כדורי, גזר 13 חודשי מאסר וקנס כספי בסך 15 אלף ₪ על יועץ משכנתאות שהורשע בגין 20 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמכים בנסיבות מחמירות, עבירות מיסים ועוד.

הנאשם הורשע בכך שפעל כיועץ משכנתאות, ביקש מלקוחותיו מסמכים שונים, זייף אותם, הגיש אותם לבנק ולאחר מכן ניהל משא ומתן עם הבנק עד לאישור ההלוואה, בתמורה לפעילותו שילמו לו לקוחותיו שכר טרחה, למעלה מ 109 אלף ₪. בנוסף הורשע בכך שלא דיווח לרשויות המס על הכנסותיו מעיסוקו במתן ייעוץ ומהכנסות אחרות.

250/200 סייד בר + קובייה

בית המשפט קבע בגזר הדין כי מדובר במעשים מחושבים הנעשים לאחר תכנון. במיוחד נכונים הדברים לנוכח העובדה שהנאשם חזר על מעשיו 20 פעם, במשך תקופה של כשלוש שנים, ולנוכח איכותם של הזיופים שביצע במסמכים, איכות שהביאה לכך שהבנקים לא הבחינו בזיופים החוזרים.

גם לגבי עבירות המס קבע בית המשפט כי הנאשם ביצע את העבירות במהלך תקופה של עשר שנים, בהן לא דיווח על הכנסות בסכום כולל של 589 אלף ₪ משני מקורות הכנסה, ייעוץ משכנתאות והשכרת דירות, לא דיווח על עיסוקיו, לא הפיק חשבוניות מס ולא שילם את המס שהיה עליו לשלם. לנוכח מהותם של מעשי העבירה, תדירותם, היקפם ופרק הזמן במהלכו בוצעו, קבע השופט כי אין ספק בכך שהנאשם ביצע את מעשיו לאחר תכנון מראש.

עו"ד ראופה קאסם מפרקליטות מחוז ירושלים טענה כי "הנאשם פעל לאחר תכנון, בתחכום, בצורה מחושבת ותוך עריכה וזיוף של מסמכים שקיבל מלקוחותיו. מדובר במספר רב של בקשות לקבלת הלוואות מבנקים שונים. במעשיו גרם הנאשם לבנקים ליטול סיכון בעל כורחם, מבלי שהתאפשר להם לראות את התמונה המלאה ולאמוד את הסיכון בו הם נתונים. עונש המאסר שנגזר על הנאשם מבטא את חומרת העבירות שביצע עבור בצע כסף במהלך תקופה ממושכת ובהיקף משמעותי".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה