160 מיליון דולר: סמסונג רוכשת את קורפוטוניקס הישראלית

זום אין על ישראל: ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית רוכשת את קורפוטוניקס הישראלית ב-160 מיליון דולר • החברה מפתחת זום אופטי למצלמות סלולר • האם כעת צריכה 'אפל' לדאוג? • הרכישה הראשונה של סמסונג ב-2019

corephotonics | צילום: אתר החברה

מעט מאוד לפני השקת ה'גלקסי 10' על שלל דגמיו ולקראת סיום החודש הראשון של 2019, מגיעה הבשורה על הרכישה הראשונה של חברת סמסונג לשנת 2019, כאשר החברה הנרכשת היא חברה ישראלית מרמת החייל. תגובות רשמיות לא פורסמו אך ככל הנראה היקף העסקה יעמוד על 160 מיליון דולר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

בקוריאה, כאשר דיווחו על הרכישה הבאה של סמסונג, העסקה דווחה בערך קוריאני, שעומד על 180 מיליארד וון קוריאני שהם כאמור כ-160 מיליון דולר. מי שעומד מאחורי הרכישה הוא סגן יו"ר סמסונג לי ג'יי יונג.

החברה הישראלית עוסקת בתחום הפיתוחים בנושא זום אופטי למצלמות של סמארטפונים. הטכנולוגיה של קורפוטוניקס משפרת את איכות הצילום והיא משלבת בין כל המצלמות הקיימות בסמארטפון. דברים נוספים שהטכנולוגיה של קורפוטוניקס עושה, הם לשפר את התמונה גם בתנאי תאורה קשים, כמו גם טשטוש הרקע של התמונה והבלטת האובייקט המרכזי בה.

870/135 ליינר ארטקל

הקשר בין סמסונג לקורפוטוניקס קיים כבר מזה כשנתיים, מאז שבסבב גיוס הכספים של קורפוטוניקס בתחילת 2017, השקיעה סמסונג באמצעות אחד מגופי ההשקעות שלה. בנוסף השקיעו בחברה גם פוקסקון, החברה שמייצרת את האייפון, כמו גם חברות הייטק נוספות. יהיה מעניין לראות כיצד תשתמש סמסונג בפטנטים של קורפוטוניקס הישראלית.

באותו עניין יש לציין כי קורפוטוניקס תבעה את אפל לפני כשנה, בטענה שהעתיקה ממנה פטנטים, כגון טכנולוגיית המצלמה הכפולה באייפון 7 פלוס ו-8 פלוס, אך לא שילמה עליהם. בכתב התביעה נטען כי אנשי קורפוטוניקס נפגשו עם נציגי אפל, אך אלו היללו את הטכנולוגיה וזלזלו באלו שפיתחו אותה, תוך כדי שהם אומרים כי יוכלו להשתמש בפטנטים, גם אם לא ישלמו לחברה לבסוף.

כעת, עם הפרסום על כך שסמסונג רוכשת את קורפוטוניקס, יהיה מעניין לראות לאן העניין יתפתח, כאשר הפעם כבר יש גב חזק מאוד לחברה הישראלית, בדמות ענקית הטכנולוגיה מדרום קוריאה שאיכות מכשיריה לא נופלים מהאייפונים.

Inner 620/130

כתיבת תגובה