180 טון באוויר | הונף הגשר במתחם מילנייה בראשל”צ

הונף הגשר בפרויקט Millennia במתחם ה-1000 בראשון לציון | גודל הגשר עומד על כ-500 מ”ר ומשקלו הכולל הינו 180 טון | בוצעה התאמה הנדסית בחלוקה לכ-30 יחידות במשקל ממוצע של 6 טון | על הפרויקט הנוכחי עבדו כ-45 עובדי צוות והוא נעשה בשיתוף פעולה עם מומחים בינלאומיים מחברת יוניבאק העולמית

פרוייקט מילנייה של פרשקובסקי ומגדל בטוח | צילום: וויפוינט

הונף הגשר המחבר את שני המגדלים ומשמש רצפה לבניין האופקי בן 5 קומות בפרויקט המשרדים והמסחר Millennia של החברות פרשקובסקי ומגדל ביטוח ההולך ונבנה במתחם ה-1000 בראשון לציון.

גודל הגשר עומד על כ-500 מ”ר ומשקלו הכולל הינו 180 טון. לאור המשקל הכבד, בוצעה התאמה הנדסית בחלוקה לכ-30 יחידות במשקל ממוצע של 6 טון. בין הנוכחים באירוע הנפת הגשר: ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך, בעלי פרשקובסקי, צחי הרץ מנהל מחלקת נדל”ן ישראל במגדל ביטוח, אדריכל הפרויקט משה צור ובכירים נוספים.

אירוע ההנפה החל לפני כחודשיים עם חיבור ראשוני של קורות מיוחדות ונעשה בשיתוף פעולה עם מומחים בינלאומיים מחברת יוניבאק העולמית. על הפרויקט הנוכחי עבדו כ-45 עובדי צוות ביניהם  פועלים, ראשי צוותים ומנהלי עבודה במקביל בסיוע של עגורנים ומנופים.

פרויקט Millennia המוקם בימים אלו במתחם ה-1000 בראשון לציון, מוגדר כשער הכניסה ויהיה בין הראשונים שיאוכלס במתחם. תכנונו האדריכלי של הפרויקט יוצא דופן וכולל 3 מבנים – 2 מגדלים ניצבים בני 16 קומות ובניין שלישי אופקי המחבר את שני המגדלים ויהיה בן  5 קומות. בסה”כ הבניין יתנשא לגובה של 22 קומות (100 מטר). שטח הפרויקט הינו כ-60 אלף מ”ר.

רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון אמר באירוע: “מתחם ה-1000 הוא פרויקט הדגל של העירייה. אנו משקיעים במתחם לילות כימים, בוחרים בדקדוק וקפדנות כל דבר החל משפת הרחוב וכלה בעמודי התאורה, הספסלים וכל מה שמסביב. השבוע עודכנו כי הקו החום של הרכבת הקלה שעתיד להיכנס למתחם יוצא סוף סוף לדרך ולאחר שנים תוקצב בלמעלה ממיליארד שקל בתקציב הממשלה החדש. הקו החום לצד הקו האדום והירוק שיעברו בסמיכות למתחם, יאפשרו נגישות מרבית לכל באי האזור. בנוסף, העירייה העבירה מאות מיליוני שקלים לנתיבי איילון לטובת קידום ופיתוח הגשר שיחבר בין תחנת הרכבת “משה דיין” לדיאגונל של מתחם האלף והוא צפוי להיפתח ברבעון הרביעי של 2023. תחנת הרכבת ראשון לציון משה דיין הולכת להיות אחת מהגדולות במדינת ישראל”.

Inner article

יוסי פרשקובסקי יו”ר הדירקטוריון בפרשקובסקי ציין באירוע: אני שמח לראות שמתחם האלף מתחיל לקרום עור וגידים. מדובר בחזון של עיריית ראשון לציון אשר תיכננה מתחם ייחודי עם מחשבה לצרכים המשתנים של ה-20-30 שנים קדימה. ניתן דגש רב לנגישות עם קירבה לרכבת ישראל, חיבור ישיר לנתיבי איילון ומעבר עתידי של 3 קווי הרכבת הקלה המנגישים בצורה אידאלית את המתחם. אנו בטוחים שמתחם האלף הולך להיות מרכז העסקים הבא של גוש דן והמרכז.

מומלץ עבורך

6 תגובות ל: "180 טון באוויר | הונף הגשר במתחם מילנייה בראשל”צ"

 1. כל הכבוד לראש העיר

 2. איזה כיף להשקיע מיטב כספכם ואש לגלות שממש קרוב לשם מתוכנן מפעל ענק של אשפה..
  אנשים חזקים – אולי תפעלו למען השכונה ותעצרו את מיזם האשפה?

 3. המתקן לשריפת אשפה שמתוכנן בסמוך לפרוייקט ה-1000 יסריח ויזהם את כל הסביבה ואני קצת מרחם על כל היזמים שתלו תקוות באתר הזה שמיועד לפתח את ראשון לציון. אף בר דעת לא ירצה חלק במקום ססמוך לו מוקם מתקן לשריפת אשפה.

 4. תשקיעו ימים ולילות בהתחדשות עירונית במרכז העיר הישן.
  אשמח לתשובה

 5. עד עכשיו כול מתחמי הקניות והעסקים במערב ראשון שתכננה העיריה הם לקויים
  הם כמעט בלתי עבירים הכבישים והרחובות צרים מדי להכיל את כמות הרכבים והפקקים בהתאם.

 6. יפה

כתיבת תגובה