2020 הוכיחה: הולכי הרגל חשופים יותר ויותר לפגיעות

בשנת 2020: תל אביב-יפו הכי מסוכנת להולכי רגל. בירושלים, ראשון לציון ונתניה מספר ההרוגים הכי גבוה מזה עשור • בשנת 2020 נפגעו בבני ברק קרוב למאה הולכי רגל בתאונות דרכים • בשנה זו מספר הולכי הרגל שנהרגו בתאונות בירושלים, בראשון לציון ובנתניה הוא המספר הגבוה ביותר בעשור האחרון בערים הללו

הולכי רגל נפגעים בתאונות דרכים | צילום אילוסטרציה: אור ירוק

בריא ללכת ברגל? מאוד. אבל אולי כדאי מאוד להיזהר. במהלך כל שנת 2020 נהרגו 83 הולכי רגל בתאונות דרכים ברחבי ישראל, רובם המוחלט, 69 מהם נהרגו בתחום העירוני. התחום העירוני מוכר כזירת היפגעות ידועה של הולכי הרגל וכך מתוך כ- 32,653 הולכי הרגל שנפגעו בתאונות בעשור החולף (2011-2020), כ-31,100 נפגעו בזירה העירונית – בתחומי הערים והישובים.

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ”ס עולה כי בעשור האחרון נפגעו בתאונות דרכים בתל אביב-יפו למעלה מ-4,000 הולכי רגל והיא העיר עם מספר הנפגעים הגבוה ביותר בפער משמעותי מירושלים, הבאה אחריה במספר הנפגעים שבתחומיה נפגעו בתקופה זו כ-3,200 הולכי רגל בתאונות דרכים. בבני ברק נפגעו בתאונות דרכים 97 הולכי רגל בשנת 2020, מהם אדם אחד נהרג. בעשור האחרון (2011-2020) נפגעו בעיר 1,049 הולכי רגל, מתוכם תשעה נהרגו ו-145 נפצעו באורח קשה.

מהנתונים עולה כי בשנה זו מספר הולכי הרגל שנהרגו בתאונות בירושלים, בראשון לציון ובנתניה הוא המספר הגבוה ביותר בעשור האחרון בערים הללו.

ברמת גן נפגעו בשנה זו 98 הולכי רגל בתאונות דרכים, זאת לעומת 82 שנפגעו בשנת 2018 בעיר.

בתל אביב-יפו נפגעו בשנה זו 317 הולכי רגל – הכי הרבה מבכל יתר הערים.

גם בחיפה נפגעו בתאונות דרכים 115 הולכי רגל, מהם חמישה נהרגו. בפתח תקווה נפגעו בתאונות דרכים 111 הולכי רגל, מהם אדם אחד נהרג. בנתניה נפגעו 88, מהם שישה נהרגו – מדובר במספר ההרוגים הגבוה בעיר זה עשור.

בחולון נפגעו בתאונות דרכים 76 הולכי רגל בשנת 2020, מהם שניים נהרגו. בבת ים נפגעו 107 הולכי רגל, ברמת גן נפגעו 98 הולכי רגל, מהם אדם אחד נהרג – מדובר בעליה במספר הנפגעים לעומת שנת 2019 שבמהלכה נפגעו בעיר 82 הולכי רגל.

באשדוד נפגעו בתאונות דרכים 70 הולכי רגל בשנת 2020. בראשון לציון נפגעו בתאונות דרכים 69 הולכי רגל בשנת 2020, מהם שישה נהרגו – מדובר במספר ההרוגים הגבוה בעיר זה עשור. ואילו בבאר שבע נפגעו בתאונות דרכים 42 הולכי רגל בשנת 2020, מהם שלושה נהרגו.

מתצפית שערכה עמותת אור ירוק עולה כי מעברי חציה רבים סובלים מהזנחה תשתיתית קשה  – דהויים, מחוקים, ללא פסי האטה לפניהם, כאלה שלא מותאמים לחציית כביש של אנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים. למעשה מהבדיקה עולה כי מאות מעברי חציה בערים חושפים את הולכי הרגל לסכנה גדולה בכל חציית כביש.

מהתצפית עולה כי:

  • ב-59% ממעברי החציה שנבדקו לא היו פסי האטה לפני המעבר.
  • ב-52% ממעברי החציה שנבדקו לא היה שילוט המתריע על הימצאות הולכי רגל.
  • 38% ממעברי החציה שנבדקו היו דהויים או מחוקים.
  • ב-23% ממעברי החציה שנבדקו לא הייתה תאורה ולא היו קיימים פנסי רחוב.
  • ב-18% ממעברי החציה שנבדקו לא הייתה הנמכת מדרכה אשר חיונית לאנשים המתניידים בכיסא גלגלים או מסייעים לעגלות ילידם לחצות את הכביש.

ארז קיטה מנכ”ל עמותת אור ירוק: “מדינות מעודדות אנשים ללכת ברגל. זה בריא, זה חסכוני וזה גם תורם לצמצום תאונות הדרכים. בישראל לא רק שלא מתחשבים בהולכי הרגל אלא מסוכן ללכת ברגל. רוב הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני וזירת ההיפגעות מראה גם כי מעבר החציה הוא המקום שבו נפגעים הכי הרבה הולכי הרגל בזמן חציית הכביש. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים ללחוץ על ראשי הערים למפות את הרחובות האדומים והמסוכנים להולכי הרגל ולשפר בהם את התשתית כך שתגן על הולכי הרגל.

“במקביל, יש להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית באותם רחובות מרובי נפגעים. שיפור תשתיות עירוניות על ידי ריסון ומיתון תנועה, נוכחות משטרתית גבוהה יותר והגברת ההסברה בקרב הולכי הרגל והנהגים יובילו לצמצום היפגעותם של הולכי רגל ולמעשה יכולים הפתרונות הללו לעשות את ההבדל שבין חיים למוות. הכי קל תמיד להאשים את הגורם האנושי אבל התוצאות מראות שהאסטרטגיה הזאת נכשלה. הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להאשים את הולכי הרגל, תתחיל לקחת אחריות ולהתאים את התשתית גם עבורם”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה