ציוד של AP ששידר עבור אל ג'זירה משדרות – הוחרם

סוגרים את שידורי אל-ג׳זירה בישראל: במסגרת פעילות אכיפה של מפקחי משרד התקשורת, נתפס ציוד ששימש לשידורי הרשת מהעיר שדרות | הציוד היה של סוכנות הידיעות AP שכבר בשבוע שעבר הותרתה על כך שאסור להם לספק שידורים לאלג׳זירה אולם הם החליטו להמשיך ולשדר בערוץ

צילומסך מהמצלמה ששידרה משדרות עבור ערוץ אלג'זירה

בהתאם להוראת שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי לסגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל, בוצעה היום (ג') אכיפה בעיר שדרות.

מפקחי משרד התקשורת הגיעו היום למתחם AP בשדרות והחרימו ציוד צילום הנותן שירות לערוץ אלג׳זירה. המצלמה שהוחרמה משדרת בניגוד לחוק בערוץ אלג׳זירה בשידור חי את צפון רצועת עזה כולל פעילות של כוחות צה״ל ומסכנת את לוחמינו.

יש לציין כי ניתנה התראה לסוכנות AP כבר בשבוע שעבר על כך שעל פי החוק והחלטת הממשלה אסור להם לספק שידורים לאלג׳זירה אולם הם החליטו להמשיך ולשדר בערוץ הגורם לפגיעה ממשית בבטחון המדינה.

הציוד שהוחרם כולל מצלמה, תלת רגל, מודם Live u ו-2 מיקרופונים.

לא נרשמו אירועים חריגים במהלך הפעילות.

ממשרד התקשורת נמסר: "אחרי שהוזהרו, משרד התקשורת החרים מצלמה של סוכנות הידיעות AP ששידרה תוך ניסיון להתחקות אחר פעילות כוחותינו, והעבירה את הצילומים לתחנת אל-ג׳זירה, בניגוד לחוק.

"כבר בשבוע שעבר התריעו אנשי משרד התקשורת בפני סוכנות AP על כך שעל פי החוק והחלטת הממשלה אסור להם לספק שידורים לאלג׳זירה, אולם AP החליטו להמשיך ולשדר בערוץ הגורם לפגיעה ממשית בבטחון המדינה.

"בהתאם להחלטת הממשלה והוראת שר התקשורת, משרד התקשורת ימשיך לבצע פעולות אכיפה ככל שיידרש להגבלת שידורים הפוגעים בביטחון המדינה".

כתיבת תגובה