23 ילדים נהרגו בתאונות דרכים בעשור האחרון רק בירושלים

מוות בכבישים: בכל שבועיים נהרג ילד בתאונת דרכים – בירושלים נהרגים פי 2 מאשר בתל אביב – ישראל נמצאת במקום השני מבין המדינות המסוכנות בשיעור הילדים ההרוגים בתאונות דרכים ב – OECD.

תאונה עם מעורבות ילד - יונתן זינדל פלאש 90

לרגל יום הילד הבינלאומי שמצויין השבוע מפרסמת עמותת “אור ירוק” את נתוני הנפגעים בערים וביישובים בעשור האחרון. מהנתונים עולה, כי בעשור האחרון (2006-2017), נפגעו בתאונות דרכים 31,724 ילדים, 322 ילדים נהרגו – בממוצע 32 ילדים הרוגים בשנה, כיתת לימוד שלמה!  26 ילדים (0-14) נהרגו מתחילת השנה הנוכחית בתאונות דרכים, מוצע של ילד לשבועיים.

התחום העירוני מהווה זירה מרכזית להיפגעות ילדים בתאונות דרכים. 19,688 ילדים נפגעו בעשור האחרון בתאונות דרכים בתוך הערים והישובים. מדי שנה כ- 20 ילדים נהרגים בתאונות דרכים בערים ובישובים ונפגעים קרוב ל- 2,000 ילדים מדי שנה בממוצע.

roga-250

ארז קיטה, מנכ”ל עמותת אור ירוק מסר: “בכל שנה נמחקת כיתה שלמה בתאונות דרכים. אסור לנו כחברה לקבל את הנתונים הקשים הללו באדישות. מדינת ישראל היא אחת המדינות המסוכנות לילדים ולכן משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגביר את ההסברה והחינוך בקרב אוכלוסיית הילדים ובעיקר לשפר את התשתיות בדרך לבית הספר. יש להציב פסי האטה בקרבת גני ילדים, בתי ספר וגנים ציבוריים כדי לרסן את מהירות נסיעת כלי הרכב ובכך לצמצם את הסיכון לפגיעה בהולכי הרגל”.

מבין הערים הגדולות ירושלים –היא העיר המסוכנת ביותר לילדים, למעלה מ-200 נפגעים בממוצע בשנה.

באו ירו מדגישים כי אוכלוסיית הילדים היא אחת משלוש האוכלוסיות הפגיעות ביותר בתאונות דרכים, יחד עם צעירים וקשישים. ילדים הם נמוכים וקשה לראותם מבעד למכוניות, הם פזיזים, לא מודעים לסכנות ולא מכירים את חוקי הכביש ולכן לא ניתן לצפות את התנהגותם. ילדים בגיל צעיר לא מקשרים את רעש הרכב לסכנה, זוית הראיה שלהם צרה וקשה להם לאמוד את המרחק האמיתי. פתרון יעיל הוא הצבת פסי האטה בסביבת בתי ספר, פארקים ומתנס”ים, שיאטו את מהירות כלי הרכב ויצמצמו את הפגיעה בהולכי הרגל הצעירים.

 

side
inner

כתיבת תגובה