3 סטארטאפים מישראל מ'חלוצי הטכנולוגיה' של הפורום הכלכלי

הפורום כלכלי העולמי, המתכנס בימים אלו בסין, פרסם את דירוג 'חלוצות הטכנולוגיה' בעולם לשנת 2019 • לדירוג נבחרו 56 חברות שנבחרו מתוך מאות מועמדות במגוון תחומים נרחב, אשר ישתתפו בפורום • ואיך לא, 3 מתוכם משתייכים ל'סטארטאפ ניישן'

לוגו הפורום הכלכלי העולצי | צילום: wikimedia

בימים אלו (1-3 יולי), נערך כנס הפורום הכלכלי העולמי בסין. בשל כך פרסם הפורום את דירוג 'חלוצות הטכנולוגיה' בעולם לשנת 2019. לדירוג נבחרו 56 חברות שנבחרו מתוך מאות מועמדות במגוון תחומים נרחב, אשר ישתתפו בפורום שכאמור מתקיים בסין בימים אלו.

מבין 56 החברות, 3 מתוכן הן נציגות של ה'סטארטאפ ניישן' (אומת הסטארטאפ) הישראלית. זהו נתון מכובד בהחלט, בהשוואה לגודל האוכלוסיה בישראל ולהיקף כלכלתה, אולם זהו אינו השיג שיא, שכן בעבר כבר אירע שברשימה נמנו 8 מתוך 61 חברות. החברות הן: MeMed ,QEDIT ו-TIPA.

Box

QEDIT – היא חברת הסטארטאפ המפתחת פתרונות וכלים לשמירה על הפרטיות עבור ארגונים פיננסיים באמצעות שכבת בלוקצ'יין פרטי, ובהתבסס על שיטת ההצפנה 'הוכחה באפס ידיעה' (zero-knowledge proof cryptography).

הפתרון של QEDIT, מבוסס על שכבת בלוקצ'יין פרטי וטכנולוגיית 'הוכחה באפס ידיעה', מסייע לבנקים לשמור על חשאיות המידע בזמן העברת נכסים באמצעות רשתות מבוזרות. החברה אף מסייעת לחברות להקים מערכות לניהול שרשרת האספקה בשילוב האקו-סיסטם שלהן, תוך שמירה על סודיות המידע הרגיש. השותפים הפיננסיים של QEDIT משתמשים כבר היום בטכנולוגיה של החברה בכדי לחשב דירוג אשראי מדויק המבוסס על שימוש במידע פרטי, וזאת מבלי לגשת אל המידע עצמו.

MeMed – היא חברה ישראלית שפיתחה פלטפורמה חדשנית לתרגום אותות של מערכת החיסון לתובנות אבחון פשוטות.

MeMed Diagnostics, היא שיטת אבחון לתרגום הסימנים המורכבים של המערכת החיסונית לתובנות אבחון פשוטות, אשר משנות את כל עולם הטיפול במחלות זיהומיות. החברה פיתחה ואימתה את החתימה המבוססת על המערכת החיסונית ופלטפורמת נקודת הטיפול, על מנת להבחין בין זיהומים חיידקיים לזיהומים ויראליים – כלי חיוני למאבק נגד שימוש יתר באנטיביוטיקה וחיידקים עמידים – אחד האתגרים הגדולים ביותר כיום בתחום הבריאות.

Inner

 

TIPA – היא חברה ישראלית שעוסקת באחד מהתחומים הכי חמים היום בעולם – הפלסטיק. החברה מפתחת ומייצרת חומרי ביו-פלסטיק חדשניים, המשלבים אלמנטים של 100% התכלות לאחר השימוש וגמישות – תוך התדמות לחומרי  האריזה האורגניים שבטבע, כמו קליפות, שמשלבות גמישות והתכלות. ומאידך, החומרים חזקים ועמידים ולא נופלים באיכותם על הפלסטיק הסינטטי הרגיל.

מוצרי TIPA מושפעים מאריזת הטבע, ונוצרו עם היכולת להתאים לתשתית התעשייתית הנוכחית ולתרגולת העבודה הקיימת, כך שלא נדרש שינוי במהלך תהליך הייצור ולא בכל שלב לאורך שרשרת האספקה. מוצרי TIPA נועדו לענות על הצרכים שבמוצרי הפלסטיק: אורך חיי המדף, שקיפות, כוח איטום, אפשרויות עיבוד תעשייתי וגמישות.

המוצרים יכולים להיות מיוצרים בקלות באמצעות אותן מכונות ושיטות מודרנית המשמשות פלסטיק קונבנציונאלי, אך עם זאת עדיין להיות בעלות תכונות כמו פסולת אורגנית המתכלה לאחר השימוש והפירוק.

Inner

תגובה אחת ל: "3 סטארטאפים מישראל מ'חלוצי הטכנולוגיה' של הפורום הכלכלי"

  1. איזה כיף לקרוא!
    אינשאללה תצליחו ותתעשרו, ותחיו, ותעשו עוד.

כתיבת תגובה