פרויקטים של תמ”א 38 באשדוד נתקעו בגלל חילוקי דעות

“אני לא יודעת מה יהיה הסוף”, אומרת אחת הדיירות, פעם ראשונה נפלנו עם חברת תשתית שפשטה רגל, פעם שנייה נפלנו עם מי שלקח את המכרז וכעת אנחנו נושמים רק חול וחצץ”

אשדוד. אילוסטרציה: חן ליאופולד | פלאש 90

“תשתית” – החברה לשירותי תחזוקה הינה חברת בת של עיריית אשדוד אשר הוקמה בעיקר לשם יישומה של תמ”א 38 – לפעול לחיזוק ביסוס ומיגון של מבנים לרבות התאמה ולהגנה מפני רעידת אדמה ומניעת הידרדרות של מבנים ומתחמים עירוניים וכן לשיפור מרכזים מסחריים ברבעים הוותיקים.

לאחר מבצע “עופרת יצוקה” נכנסה אשדוד למעגל המלחמה והמציאות החדשה לימדה על חשיבות המיגון ועל חשיבות הוספת ממ”ד בתוך הבית.

box

כל זה היה טוב ויפה אבל החברה הזו פשטה רגל לפני למעלה משנה והשאירה הרבה מאד פרויקטים תקועים ברחבי העיר. לאור זאת הוחלט להוציא למכרז את אותם בניינים תקועים במטרה לחלץ אותם מהבור אליו נקלעו.

לפי הפרסום באתר “אשדוד אונליין” ישנם לשלושה פרויקטים שהחלו דרכם בחברת “תשתית”, יצאו למכרז ועברו לידיים אחרות, וכעת העבודה בהם הופסקה. בבניין אחד היא כלל לא התחילה. מדובר בבניינים ברחוב הרותם 8, שלמה בן יוסף 6 והמעפילים 4. חלק מהבניינים מתגוררים משפחות חרדיות.

“מולנו ולידינו יש בניינים שעושים תמ”א 38”, מספרת דיירת, “אני שומעת את קולות העובדים, את הרעש של המכונות, וזה מרגיז שאצלנו שקט כבר כמה חודשים ולא עובדים. הלא גם ככה לחיות בזמן שעובדים בבניין זה לא פשוט. הכל מלא חול, אבק, קשה לנשום, לא נעים ללכת על הלוחות שמובילים אותנו לכניסה, אם אני הולכת עם סנדלים, הרגליים שלי מתמלאות בחול, הלכלוך נכנס לבית, אבל לפחות אני יודעת שזה זמני ואמור להיגמר. אבל עכשיו זה תקוע, כמה חודשים כבר לא עובדים, ואני לא יודעת מה יהיה הסוף. פעם ראשונה נפלנו עם תשתית, פעם שנייה נפלנו עם מי שלקח את המכרז”.

לא רק הדיירים סובלים. העיכובים פוגעים גם ברוכשים. “אנחנו זוג צעיר וגרים בשכירות”, מספר אחד מהרוכשים, “כל זמן שהדירה שלנו לא מוכנה אנחנו נמשיך לגור בשכירות, ולהוציא עוד כסף. במקום לשלם רק משכנתא יש לנו הוצאות כפולות. אני מצפה ממי שעומד בראש הפרויקט ללבן את הבעיות שיש לו. שמעתי שקיים סכסוך עם הקבלן, אני לא יודע מה נכון ומה לא נכון, אבל בחייכם, תפתרו את הבעיה, מדובר פה בחיים של אנשים. לא מספיק שאכלנו אותה עם ‘תשתית’ עכשיו הפרויקט תקוע. דפקו אותנו פעמיים”.

side
inner

תגובה אחת ל: "פרויקטים של תמ”א 38 באשדוד נתקעו בגלל חילוקי דעות"

  1. מה לעשות…אמרנו לאשדודים…רק חברת ישפה מספר 1 בארץ די להתעסק עם חובבנים…יש לכם פה את החברה מספר אחת קוראים לה קבוצת ישפה וחברות הבת שלה…לא להתקרב לאחרים רק אליהם/מי שהם ממליצים עליו…אני מקורב ביותר לנפשות הפועלות וממליץ בחום לדיירים לפנות אליהם..

כתיבת תגובה